Ривок в сфері АЗС: якість українського палива на висоті

28.03.2017

Ривок в сфері АЗС: якість українського палива на висоті

Співробітниками київського Інституту споживчих експертиз було проведено ряд досліджень з оцінки якості бензину А-95, представленого на українських АЗС. До вибірки потрапили мережі, які не можна назвати «гігантами» галузі. Надій на відповідність стандартам експерти не плекали, тому що сурогат, який заполонив ринок, вже став нормою, а не винятком.

Якість оцінювалася за кількома критеріями. Октанове число, що характеризує стійкість бензину до детонації, за європейськими стандартами не повинно перевищувати 85 одиниць. Лабораторією було встановлено, що всі зразки не просто вмістилися в дозвільних проміжок показників, але і володіють неабияким «запасом міцності». Найбільше здивування викликали результати мережі Укргазвидобування і Паралель - цифру 87,4 побачити ніхто не очікував, але це факт!

Ще один важливий критерій - вміст сірки. В цьому випадку неухильно діє правило: чим менше, тим краще. Для А-95 нормою вважається показник не більше 10мг / кг. Порушень в цій області в жодного зразка виявлено не було.

Український 95-ий порадував і мінімальним рівнем вмісту бензолу. І тут знову попереду всіх виявилася мережа Укргазвидобування.

Єдиним розчаруванням експерименту стали заправки Татнефть. У зразках було зафіксовано перевищення вмісту ізобутилового спирту і ароматичних амінів.

Якщо підвести підсумок, то можна з упевненістю сказати, що український А-95 відповідає стандартам, які висуваються до бензину Євро5. Додатковий бонус маленьких АЗС - ціна на паливо у них нижче, ніж у великих іменитих мереж. Так чому б не скористатися ситуацією і не заощадити, заправляючись бензином європейської якості?

Заявка успешно отправлена!

067 825 7089