Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Що з продажем авто під час воєнного стану?

Що з продажем авто під час воєнного стану?

Звичайно, воєнний час вніс багато коректив у наше повсякденне життя. Що стосується автомобільного ринку, то вже плюс в тому, що він працює. Та й саме законодавство цьому сприяє (стаття 328 ЦК України).

Люди, які планували купівлю авто до війни, вагаються: що робити зараз? Спробуємо розібратися, які особливості купівлі-продажу автомобілів під час воєнного стану.

Як купити авто?
купити авто

По-перше, законодавство України не забороняє купівлю та продаж автомобілів у період воєнного стану. Однак через тимчасове припинення роботи електронних реєстрів виникає проблема з державною реєстрацією прав, тобто засвідченням вже набутого особою права власності.

По-друге, до війни авто треба було зареєструвати протягом десяти днів з дня купівлі або розмитнення. Оскільки зараз існує загроза для життя людей та працівників державних установ, сервісні центри МВС тимчасово припиняють роботу. Тому для полегшення ситуації було збільшено період реєстрації транспортних засобів – до 90 днів. Водночас потрібно внести інформацію (дані про надходження, передачу, реалізацію транспортних засобів та їх складових частин із зазначенням ідентифікаційних номерів) до спеціального електронного реєстру.

Що з розмитненням?
розмитнення авто

Також одним із додаткових бонусів є безкоштовне розмитнення автотранспорту, зокрема легкових автівок, кузовів, причепів, мотоциклів, вантажівок та транспорту для перевезення великої кількості людей. Відповідний закон уже підписав Президент України. Усі автомобілі з-за кордону за законом потрібно оформити за спрощеною процедурою, яка повинна тривати максимум годину.

Витрати, що залишаються, передбачають: сплату 5% від вартості автомобіля для першої реєстрації до пенсійного фонду; за бланк свідоцтва; за реєстрацію і за номерний знак. І після війни покупцям не потрібно буде доплачувати за платежі, від яких вони наразі звільнені.

Купити авто закордоном можна тільки онлайн або за допомогою фірм посередників, які перевезуть транспорт через кордон. Усе це несе додаткові витрати, що майже дорівнює вартості розмитнення авто. Тому потрібно врахувати всі переваги та недоліки перед купівлею автомобіля.

Отож загалом ситуація в країні не стабільна, але жвава. В загальному попит на автомобільну галузь в Україні знизився, але на фоні цього статистика продажів та частота купівель певного сегменту ринку підвищилася.

продати авто

 

Заявку успішно надіслано!

+38 067 825 7089