Неправильна заправка автомобіля може призвести до серйозних наслідків для двигуна і паливної системи. Причому від подібної неприємності не застраховані навіть досвідчені автовласники – поспіх, неуважність, використання різних авто або банальна помилка з боку персоналу на АЗС – ось лише деякі з можливих причин. Незважаючи на певну візуальну схожість цих видів пального, вони кардинально відрізняються за формулою і характеристиками, а їх змішування, навіть незначне, може закінчитися збоями в роботі мотора чи навіть його дорогим ремонтом. Тому розглянемо детальніше головні аспекти цієї теми і поговоримо про те, що робити, якщо залив бензин замість дизеля або навпаки. Але пам’ятайте, навіть у найбільш неприємній ситуації вас виручить оренда авто в Києві, яку можна погодити як на кілька годин (днів), так і на більш тривалий період.
Перш ніж говорити про те, що буде, якщо залити бензин замість дизеля, потрібно розібратися з особливостями пального. Бензин легший за структурою, швидше випаровується і займається від свічки запалювання. Дизельне паливо має більшу щільність і в’язкість, а його самозаймання відбувається за рахунок стиснення повітря в циліндрах. Тому оренда авто часто вигідніша саме при наявності такої силової установки, забезпечуючи власнику додаткову економію.
Різниця у складі пального впливає на його взаємодію з паливною системою. Дизель має покращені змащувальні властивості, суттєво знижуючи знос окремих компонентів. Бензин цими характеристиками не володіє, тому паливна система такого двигуна виготовляється з матеріалів, стійких до меншої в’язкості і відсутності змазки, а за додатковий захист тут відповідають лише спеціальні присадки у паливі.
Перш ніж говорити про те, що буде, якщо в дизель залити бензин, розглянемо зворотну ситуацію. Дизель має більшу щільність і в’язкість, що ускладнює його випаровування і нормальне змішування з повітрям. У результаті свічки запалювання не підпалюють паливно-повітряну суміш, викликаючи перебої в роботі. Двигун починає троїти, втрачає потужність і може заглухнути, а незгоріле паливо залишає нагар на свічках, форсунках і клапанах, створюючи для них серйозну загрозу.
Ще одна проблема пов’язана із забрудненням паливної системи. Дизель залишає щільні маслянисті відкладення, які можуть засмітити паливопроводи, фільтри і інжектори. А оскільки дизельне паливо згорає при вищій температурі, його частки пошкоджують каталізатор, спричиняючи його надзвичайно швидкий вихід з ладу. Причому навіть повний злив пального і його заміна не завжди вирішують проблему, вимагаючи більш комплексного втручання.
Як і у випадку, коли залив бензин замість дизеля, тут необхідно:
Якщо ж він функціонує нестабільно, необхідно провести додаткову діагностику. У деяких випадках тут може знадобитися чистка або заміна форсунок, промивка впускного тракту і відновлення каталізатора (у разі його пошкодження). У складніших випадках не обійтися без комплексного ремонту силового контуру з заміною пошкоджених елементів та подальшим налаштуванням системи.
Питання, що буде, якщо в дизель залити бензин, турбує багатьох, адже наслідки тут зазвичай ще більш серйозні. Вся справа в тому, що бензин не має достатньої змащувальної здатності, тому його потрапляння в систему подачі пального дизельного авто зазвичай призводить до надзвичайно швидкого зношення деталей і їх пошкодження. Причому в першу чергу страждають саме форсунки та насос високого тиску, розраховані на роботу з в’язким дизельним пальним.
Так само актуальним є питання, що буде, якщо в дизель залити бензин з погляду зниження температури займання суміші, що спричиняє неконтрольоване горіння і детонацію в циліндрах. Це викликає підвищене навантаження на силовий контур, перегрів і можливе пошкодження поршневої групи. Щодо тривалої роботи на суміші бензину і дизеля, то вона здатна повністю вивести двигун з ладу, подальший ремонт якого обійдеться у значну суму.
Розібравшись із тим, що буде, якщо залити бензин замість дизеля, потрібно визначитися з наступними діями. Для цього:
Розібравшись із тим, що буде, якщо залити бензин замість дизеля, можна поговорити і про воду в баку, яка також є вкрай серйозною проблемою. Основна її небезпека полягає в тому, що вона не змішується з бензином, а осідає на дні бака, потрапляючи прямо в паливопровід. В результаті мотор працює нестабільно, його потужність знижується, а паливна система піддається корозії. У зимовий період ситуація ще гірша, адже замерзла вода повністю блокує систему, спричиняючи швидку зупинку двигуна та його вихід з ладу.
Якщо води потрапило небагато, можна використати спеціальні присадки, які, зв’язуючи рідину, дозволяють їй згоріти разом з пальним. Якщо ж обсяг значний, без зливу бака, його промивання, очищення фільтрів і комплексної перевірки системи подачі пального не обійтися. Важливо розуміти, що найчастіше вода потрапляє в бак разом з неякісним пальним або утворюється через конденсацію, тому заправлятися слід виключно на перевірених АЗС, регулярно проводячи профілактику паливної системи.
Говорячи про те, що буде, якщо залити бензин замість дизеля, варто розуміти, що наслідком цього можуть бути як перебої в роботі двигуна, так і його повний вихід з ладу. Саме тому так важливо контролювати маркувальні позначення на АЗС, проявляючи особливу уважність під час заправки. Виявивши проблему, не варто ризикувати і випробовувати долю, намагаючись завести авто або самостійно усунути несправність. В подібних ситуаціях допомога досвідчених механіків – єдине правильне рішення, яке дозволяє заощадити час і гроші. Якщо ж часу немає, ви завжди можете скористатися орендою авто, взявши напрокат будь-яку з моделей, яка вам сподобається. В подальшому її можна легко замінити на нову, підібравши оптимальний варіант відповідно до умов конкретної поїздки, особистих побажань чи смакових уподобань.
Заявку успішно надіслано!
Зв'язатися з нами
Кpуглосуточний замовлення по телефону 080 033 17 28
Youtube
Instagram
Facebook