Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Що має бути в автомобільній аптечці?

Що має бути в автомобільній аптечці?

Наказ МОЗ України, який затвердив перелік складових, що повинна містити автомобільна аптечка, передбачає, що тепер водії повинні попіклуватися про аптечку нового зразка. Усередині може бути не лише обов'язковий зміст, призначений для надання першої допомоги, але й інші компоненти, які водій бажає додати, наприклад, тонометр.

На щастя, при оренді автомобілів ви отримуєте машину з усім необхідним, включаючи автомобільну аптечку, тобто вам не потрібно її покупати.

Зміст:

 1. Для чого потрібна автомобільна аптечка?
 2. Що повинно бути включено до складу автомобільної аптечки?
 3. Вміст аптечки на випадок аварії
 4. Експлуатаційна аптечка водія: що повинно бути всередині?
 5. Додаткові компоненти автомобільної аптечки
 6. Як взаємодіяти з аптечкою водія?
 7. Скільки служить автомобільна аптечка?
 8. Який штраф загрожує водію за водіння без автомобільної аптечки?

Для чого потрібна автомобільна аптечка?

Набір ліків та засобів для надання першої медичної допомоги допомагає миттєво реагувати на виниклу небезпечну ситуацію: допомогти людині, якщо їй просто стало погано або вона отримала травму в ДТП. Аптечка водія полегшує стан потерпілого до приїзду швидкої, а іноді навіть сприяє збереженню його життя.

Аптечка водія — ваш рятувальний круг під час ДТП

Що повинно бути включено до складу автомобільної аптечки?

Якщо вам здійснена оренда авто в Києві, будьте впевнені, що там знаходяться всі необхідні інструменти, витратні матеріали і медикаменти. За правилами, в середині автомобільної аптечки повинні бути засоби, за допомогою яких можна припинити кровотечу, обробити поранення, надати допомогу при переломах, опіках і інших порушеннях цілісності шкіри або кісток, потенційно можливих при аваріях.

Підберіть вміст автомобільної аптечки правильно

Який стандартний вміст автомобільної аптечки? Список засобів, які обов'язково повинні бути в ній, виглядає так:

 • Жгут, застосувавши який можна зупинити кровотечу.
 • 5 пачок нестерильних бинтів, різних за шириною.
 • Індивідуальний перев'язочний пакет.
 • 5 упаковок стерильних бинтів, також відрізняються за шириною.
 • Марлеві пакети, 1 уп.
 • 12 бактерицидних пластирів.
 • Пристрій для проведення штучного дихання.
 • Ножиці.
 • Пара медичних рукавичок.
 • Просторий футляр для зберігання препаратів.
 • 1 рулон звичайного пластиря.
 • Інструкція, яка пояснює, як використовувати вміст аптечки водія.

Також потрібно пам'ятати, що всередині футляра має бути 2 комплекти: аварійний і експлуатаційний.

Вміст аптечки на випадок аварії

Вивчіть комплектацію автомобільної аптечки

Що повинно бути в автомобільній аптечці водія, складеній на випадок дорожньо-транспортної пригоди? Для надання невідкладної медичної допомоги усередину потрібно покласти різні компоненти, за допомогою яких можна зупинити зовнішній витік крові:

 • Жгут.
 • Еластичний бинт, довжина якого сягає 5 м, а ширина - 10 см.
 • Нестерильні бинти.
 • Стерильні бинти довжиною 5 і 7 м, шириною 10 і 14 см.
 • Ножиці - без них не обійтися.
 • Стерильні серветки.
 • Серветки з фурагіном, хлоргексидином.
 • Перев'язочний пакет.

Комплектація автомобільно їаптечки можна доповнити кровозупиняючим комплектом, до якого входять всі важливі складові.

Експлуатаційна аптечка водія: що повинно бути всередині?

Набір різноманітних засобів, який називається експлуатаційним, призначений для надання допомоги при травмуванні, тому в ньому відсутні засоби, які зупиняють кров. Експлуатаційна аптечка водія може включати в себе ці атрібути:

 • Гелева пов'язка, накладається при опіку.
 • Клапан для вентиляції легень. Можна замінити плівкою.
 • Косиночка для перев'язки, складається з будь-якого текстилю розміром 50 х 50 см.
 • Медичні рукавички.
 • Анатомічний пінцет.
 • Термопростирадло 160 х 210 см.

Правильний вміст автомобільної аптечки - якісна допомога

Крім того, до складу автомобільноїаптечки можна додати англійські булавки, вату, пінцет, а також лейкопластир. Об'єм експлуатаційного аварійного кейса для медикаментів відрізняється для автомобілів, які перевозять до 9 осіб і вантажного транспорту.

Додаткові компоненти автомобільної аптечки

Доповніть аптечку водія вмістом на ваш розсуд

Кожен власник транспортного засобу коригує вміст автомобільноїаптечки за своїм власним розсудом. Щоб точно нічого не забути, можна орієнтуватися на цей список:

 • Анальгін і цитрамон - ефективні знеболюючі.
 • Краплі або таблетки від болю в серці.
 • Спирт, що дезінфікує рану.
 • Антибіотики.
 • Безконтактний градусник.
 • Тонометр.
 • Прозорі захисні окуляри.
 • Водостійкий маркер.

Якщо вам потрібна інструкція, як саме приймати ліки або використовувати пристрої для вимірювання температури та тиску, їхні інструкції також варто покласти в автомобільну аптечку.

Наприклад, ви звикли до ртутного градусника, але зрозуміли, що в дорозі він не найбезпечніший та практичний, тому придбали інфрачервоний термометр. Пристрій з'явився на ринку не так давно, тому тонкощі його експлуатації відомі далеко не кожному.

Якщо до складу аптечки водія входить інфрачервоний градусник, слід розібратися з принципом його роботи хоча б одному з тих, хто буде регулярно їздити в автомобілі. Щоб виміряти температуру тіла, потрібно переконатися, що на лобі людини немає крему або вологи. Потім термометр наводиться на лоб, на відстані до 6 см.

Ви зрозумієте, що показник визначено, коли прилад видасть гучний звуковий сигнал. Похибка в градусах становить 0,4°C. Вимірювання температури даватиме достовірні результати, якщо обігрівач та кондиціонер в машині будуть вимкнені. Як бачите, потрібно не лише серйозно ставитися до того, щоб врахувати весь вміст аптечки водія, але й розуміти особливості застосування компонентів і приладів, які ви берете з собою в поїздки.

Як взаємодіяти з аптечкою водія?

Ви можете придбати готовий набір або наповнити аптечку самостійно. У будь-якому випадку важливо звернути увагу на термін придатності кожних ліків та предметів. Хоча вимоги регулюються державними стандартами, деякі виробники можуть змінювати перелік. Відсутні препарати доведеться додати.

Коли ви розібралися, що повинно бути в автомобільній аптечці, потрібно розібратися, як саме нею користуватися. Правила нескладні:

 1. Перевірте себе. Чи знаєте ви призначення кожного предмета в кейсі. Щоб бути спокійнішим за свій стан і здоров'я пасажирів, варто пройти курси надання першої медичної допомоги, під час яких саме задіється багато чого зі складу аптечки водія.
 2. Зберігайте аптечку в місці, до якого у вас є швидкий доступ. Наприклад, в подорожі вона не повинна бути заставлена багажем. Оптимальне рішення - тримати аптечку саме в межах салону, а не в багажнику.
 3. Покладіть аптечку подалі від сонця та тепла двигуна.
 4. Періодично перевіряйте терміни придатності, а також герметичність упаковок матеріалів, інструментів та ліків, бо від цього залежить якість надання першої медичної допомоги.
 5. Після використання чогось із складу аптечки в машину варто покласти нові компоненти, тобто поповнити вміст.

Не забудьте, що всі дії щодо надання першої допомоги людям, постраждалим в ДТП, потрібно виконувати, надівши перед тим гумові рукавички. Такий захід захистить і вас, і людину з раною від можливого інфікування.

Якщо з'явилася потреба витягти з аптечки водія жгут і запобігти крововтраті, його треба закріпити вище пошкодженої ділянки, а потім зробити пов'язку, використовуючи серветки та бінти.

У разі необхідності провести штучне дихання рот до рота, пам'ятайте, що комплектація автомобільної аптечки передбачає наявність пристрою, який допоможе відновити процес дихання у потерпілого.

Скільки служить автомобільна аптечка?

На термін придатності впливає склад автомобільної аптечки: певні медикаменти та матеріали мають різний термін, протягом якого їх можна використовувати. Наприклад, матеріали для перев'язки мають тривалий термін придатності. Якщо упаковка ціла, їх можна зберігати кілька років.

Ліки та антисептики мають обмежений термін придатності. Їх потрібно захищати від сонця та перевіряти кожні кілька місяців, чи не минув термін. Своєчасна заміна зіпсованих компонентів новими - запорука якісної допомоги при травмі та захисту від отримання штрафу.

Стандартно склад автомобільної аптечки зберігається 4,5 роки. Жгут, зроблений з гуми, і пластири придатні для використання 6 років. Коли цей термін закінчується, потрібно замінити предмети новими.

Який штраф загрожує водію за водіння без аптечки?

Штраф водію без автомобильної аптечки

Водіння транспортного засобу без аптечки - поширена помилка автомобілістів. Це свідоме порушення правил, яке може призвести не лише до того, що у критичній ситуації можна залишитися без необхідних медикаментів. Не підобравши склад аптечки в машину, водій порушує правила дорожнього руху.

Якщо в транспортному засобі відсутня аптечка, його використання заборонено. Штраф за виявлення порушення складе 340 грн. Хоча у перший раз поліція може обмежитися попередженням. Зручно, що під час оренди автомобіля не потрібно думати про наповнення аптечки.

Проте справа не лише в тому, чи понесе водій матеріальні витрати, якщо стане зрозуміло, що він їздить без аптечки. Мова йде про більш серйозні наслідки. Варто подумати про людське здоров'я та життя, які можна зберегти завдяки наявності аптечки і правильному використанню її вмісту.

Від нещасного випадку на дорозі не застрахований навіть найпильніший водій. Просто заведіть автоаптечку нового зразка - і за кермом ви будете більш спокійні.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28