Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Кінбурнська коса — неповторне місце, куди точно варто навідатися цього літа

Кінбурнська коса — неповторне місце, куди точно варто навідатися цього літа

Зміст:

  1. Клімат, море, пляжі Кінбурнської коси
  2. Відпочинок на Кінбурнській косі
  3. Що подивитися на Кінбурнській косі?
  4. Розваги
  5. Кінбурнська коса: як доїхати машиною
  6. Як дістатися на машині до Кінбурнської коси: поради автоаматорам

Ви плануєте відпочити на морі? Хочете насолодитися первозданною природною красою, чистим морем і свіжим повітрям? Тоді Кінбурнська коса — ідеальне місце, щоб провести незабутню відпустку всією родиною.

Кінбурнська коса вважається одним із мальовничих, видатних і незабутніх місць на Чорноморському узбережжі. Цей курорт розташувався між Миколаївською та Херсонською областями. З одного боку коса омивається водами Чорного моря, з іншого — Дніпровсько-Бузьким лиманом та Ягорлицькою затокою.

Чорноморське узбережжя на Кінбурнській косі

Клімат, море, пляжі Кінбурнської коси

Кінбурнська коса займає площу, яка сягає понад 200 га. Довжина мису подекуди перевищує 40 км, а довжина — 10 км. На території мису завжди переважає теплий, вологий клімат. Дощ на цій території — велика рідкість.

Курортний сезон тут розпочинається на початку червня і триває до кінця вересня. Середньодобова температура в літній період становить +23°С. Але бувають і спекотні дні, коли стовпчики термометрів піднімуться до позначки +40°С.

Загалом на Кінбурнській косі близько 150 сонячних днів на рік. Якщо ви плануєте провести свій відпочинок із користю, тут ви зможете оздоровитися. Унікальний клімат і природа мають цілющу силу. До морського купання та сонячних ванн можна додати грязьові процедури, адже тут є лікувальні озера.

Пляжі тут переважно піщані. Є так звані дикі пляжі, але тут купатися небажано, оскільки є ризик для життя. Вхід у воду пологий, тому часто тут відпочивають сім'ї з дітьми.

Відпочинок на Кінбурнській косі

Якщо ви вирішили поїхати на Кінбурнську косу машиною, ви можете зупинитися в кемпінгу. Найпопулярніший кемпінг — «Кінбурнська стрілка». На території є кафе, туалет, пляж обладнаний навісами. Усі охочі можуть скористатися мангалами.

Кемпінги на Кінбурнській косі

Кемпінги обладнані розетками для заряджання гаджетів. Є душові, туалети. Тут можна замовити готове гаряче харчування.

На Кінбурнській косі є ще кілька варіантів розміщення:

  • приватний сектор. На багатьох будинках у розпал сезону з'являються таблички «оренда». Оскільки це чи не єдиний спосіб заробітку для місцевих жителів;
  • бази відпочинку;
  • гостьові будинки.

Найбільш бюджетний спосіб розміщення — намет. Якщо ви любите відпочинок на лоні природи, цей варіант вам підійде оптимально.

Незважаючи на те, що цей курорт не славиться розвиненою інфраструктурою, тут є низка невеликих готелів, котеджів та гостьових будинків, де можна комфортно розміститися.

Що подивитися на Кінбурнській косі?

Окрім чудового, чистого моря, цей курорт приваблює своїми визначними пам'ятками та природною красою. Якщо ви плануєте провести відпустку, обов'язково відвідайте наступні місця:

  1. Кінбурнська фортеця. Створення цієї споруди датується XV ст. Із самого початку фортеця була лише військовим об'єктом. Поруч розташовувався порт, до якого прибували з різних місць торговельні кораблі. На початку 18 століття фортецю було відновлено солдатами під командуванням Суворова. Але в результаті атаки англо-французького порту вона була практично зруйнована і досі не відновлена. У 2009 році на території руїн фортеці встановлено і освячено хрест.

Хрест на руїнах Кінбурнської фортеці

  1. Ягорлицька затока. Цією затокою можна відправитися на захоплюючу екскурсію та оглянути місцеві визначні пам'ятки: пташиний ринок, корабель, що затонув, узбережжя, острови Довгий і Круглий.
  2. Солоні озера. Одне з найвизначніших місць, оскільки вода забарвлена в рожевий відтінок через вміст солі. У цих водоймищах найбільша концентрація білої глини.

Лікувальні, солоні рожеві озера

  1. Кінбурнська стрілка (шпиль). У цьому місці з'єднуються води Чорного моря та Ягорлицької затоки.
  2. Острів Тендра. Він розташований за 22 км від Кінбурнської коси і дістатися до нього можна на катері. Тут ви можете не тільки викупатися у відкритому морі, а й побачити табуни диких коней та старовинний маяк.
  3. Пам'ятник графу Суворову.
  4. Однойменний регіональний ландшафтний парк.
  5. Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Тут є пішохідні стежки, солоні озера, болота.
  6. Геродотів ліс. Реліктовий ліс, розташований у низовині між пагорбами.
  7. Парк «Римби».
  8. Зоопарк.

Розваги

Порівняно з іншими курортними районами нашої країни, Кінбурнська коса вважається тихим та спокійним місцем. Тут немає звичних туристам розваг, за винятком територій баз відпочинку та гостьових будинків.

Зате тут можна вирушити на морську прогулянку, сафарі та доторкнутися до природи.

Тут зустрічаються череди диких коней

Кінбурнська коса: як доїхати машиною?

Як кажуть місцеві жителі, щоб дістатися Кінбурнської коси, слід подолати чимало труднощів. Звичайно, якщо ви любите подорожувати автомобілем, не змінюйте свої звички.

Оскільки дорожні умови тут складні, ви можете взяти в оренду автомобіль в компанії Rental — позашляховик чи кросовер. Так ви гарантовано дістанетеся до місця призначення та зможете подолати всі складні ділянки шляху.

Автомобільний шлях від Миколаєва до Кінбурнської коси

Як дістатися до Кінбурнської коси? Найпростіше доїхати до міста Очаків Миколаївської області. Звідти до Кінбурнської коси можна доплисти катером, який курсує відповідно до розкладу. Висаджування пасажирів здійснюється у с. Покровському.

Але якщо ви взяли в прокат авто без застави та цікавитесь, як доїхати на Кінбурнську косу, рекомендуємо побудувати свій маршрут таким чином:

  • із пункту призначення їдьте до міста Миколаїв;
  • далі рухайтеся автомобільною дорогою Е58/М14 у бік Херсона;
  • щоб скоротити шлях, до Херсона не заїжджайте, а в районі населеного пункту Чорнобаївка поверніть праворуч та продовжуйте маршрут у бік Старої Збур'ївки;
  • загальна відстань від Миколаєва до кінбурнської коси складає 233 км;
  • загальний час у дорозі (з урахуванням пробок) — 5 годин.

Набагато швидше ви дістанетеся від Очакова. Від Миколаєва слід рухатися через автомобільну дорогу Т-15-18 та T1513. Це найшвидший шлях. Орієнтовна відстань — 60 км, а час у дорозі займе не більше 55 хвилин. Але не забувайте, що від Очакова доведеться діставатися Коси морем.

Як дістатися на машині до Кінбурнської коси: поради автоаматорам

Туристи, які тут уже відпочивали, та місцеві жителі знають, що нормальна дорога закінчується у с. Геройське. Далі дорога слідує через болотисту місцевість, лісові масиви, солончаки та піски, тому машина має бути надійною та прохідною. Найкраще для поїздки вибрати позашляховик із повним приводом.

Вирушаючи в дорогу, не забудьте взяти з собою:

  • лопату;
  • дошки (щоб виїхати на піщаній та болотистій місцевості);
  • буксирувальний трос.

Ви можете звернутися по допомогу до місцевих провідників.

Кінбурнська коса — це дивовижне місце, що вражає відпочиваючих природною красою, чистим повітрям та лагідним морем. Тут ви зможете відволіктися, усамітнитися з природою, забути про міську суєту та повсякденні справи. Звичайно, якщо ви віддаєте перевагу відпочинку з комфортом, зупиняйтеся в гостьових будинках або готелях. Якщо вам до вподоби відпочинок на березі моря в наметі — опановуйте пустельні території або зупиняйтесь у кемпінгах. Гарного відпочинку!

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28