Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

5 захопливих маршрутів по Карпатах, Закарпаттю та Прикарпаттю

5 захопливих маршрутів по Карпатах, Закарпаттю та Прикарпаттю

Західна частина нашої країни — маст-візит для усіх поціновувачів подорожей, колоритних цікавинок та неймовірних краєвидів. Екскурсійні пропозиції вас не влаштовують, а власного транспорту немає? Тоді вам знадобиться машина в оренду

У цьому матеріалі зібрано найкращі способи познайомитися з карпатським краєм, зокрема:

  1. Таємничий автомобільний маршрут по Закарпаттю: старовинні замки
  2. Маршрут по Карпатах на автомобілі: швидкий огляд головних визначних місць
  3. Автомобільний тур по Карпатах: дива природи
  4. У Карпати на машині: Черче — Рогатин — Галич
  5. Автомобільний маршрут по Карпатах: гуцульський колорит

Таємничий автомобільний маршрут по Закарпаттю: старовинні замки

Хочете поринути в атмосферу Середньовіччя? Закарпаття багате на історичні пам’ятки. Величні споруди, овіяні легендами, стоять посеред вікодавніх лісів та гірських вершин. Якщо для вас є актуальними автомобільні маршрути по Карпатах, взявши авто в оренду, вирушайте наступним шляхом: Ужгород — Невицьке — Мукачево — Чинадійово — Карпати. За протяжністю ця дорога — близько 80 км:

  • Ужгород вразить кам’яним замком-фортецею, у якій організовано музейні експозиції. Ви побачите ошатні меблі, примірники літератури минулих років, кімнати представників знаті, що тут мешкала. Споруду збудовано ще у XI столітті, тож стіни пам’ятають кроки першого власника — італійського можновладця Другетті. Подейкують: його донька закохалася у батькового ворога, та допомогла йому оминути варту, щоб проникнути в замок та захопити його. За це дівчину замурували у замковій стіні. Охоронці розповідають, буцімто іноді зустрічають привид панянки вночі. 

Побудуйте автомобільний маршрут по Закарпаттю через Ужгородський замок.

  • Далі, дорогою у Карпати на машині слідуйте до с. Невицьке, де розташовані руїни старого замку. За оповідями, колись там мешкала Поган-діва — жорстока пані, яка продовжувала свою молодість принесенням в жертву молодих дівчат. Зараз місце виглядає моторошно, але дуже привабливо для шанувальників загадкових локацій. 
  • Наступним відвідайте замок Паланок, який зведено на трьох рівнях, на скелі вулканічного походження у м. Мукачево. Збираючись на Закарпаття, цю місцину просто неможливо оминути, якщо цікавитеся історією. Тут збереглися камери тортур, підвали, де утримували в’язнів, а з покоїв колишніх власників відкривається дивовижний краєвид. Слід прокласти сюди автомобільний маршрут по Закарпаттю, щоб почути історії кохання, пройти таємними ходами та відвідати вечірню смолоскипну екскурсію. 
  • Наступна точка на карті — їхня величність Карпати, а саме мисливський маєток Шенборнів у СМТ Чинадійово, що обрисами нагадує замки Франції часів правління Людовіка ХIV. У будівлі 365 вікон — як днів у році. В цьому можна пересвідчитися на власні очі, бо ви будуєте маршрут по Карпатах на автомобілі самостійно, і не обмежені в часі. Територія порадує гарним парком та розплідником оленів. Можна також прогулятися до Джерела Молодості та набрати води в дорогу, а ще краще — зупинитися на ночівлю у графських покоях, бо ж тут функціонує санаторій.

Автомобільні маршрути по Карпатах часто перетинаються на замку Шенборнів.

Це лише одна з ідей. За бажанням, можна прокласти інший шлях.

Маршрут по Карпатах на автомобілі: швидкий огляд головнихвизначних місць

Маєте обмаль часу? Влаштуйте собі тур з умовною назвою «Галопом по Карпатах». Маршрут по Карпатах на автомобілі матиме такий вигляд: Львів — Мукачево — Хуст — Межигір’я — Колочава — Рахів — Буковель — Яремче — Шешори — Коломия — Івано-Франківськ:

  • Їдьте зі Львова до Мукачево. Це 227 км. Дорогою можна зазирнути до Сколе, Сваляви, Чинадієво. В Мукачево можна насолодитися місцевими стравами та заночувати.

Мукачево — обов’язковий пункт маршруту по Карпатах на автомобілі.

  • Далі — в бік гір, до м. Хуст — це 64 км. Вас зачарують мальовничі краєвиди, незвична тиша, гірські пейзажі та річки, стрімкі водоспади. Зверніть увагу, що маршрут по Карпатах на автомобілі краще реалізувати в сухі дні, бо, коли дощить, дороги стають надто складними.
  • Діставшись Межигір’я, можна залишитися там на ніч, щоб вранці вирушити до о. Синевир, а після — до с. Колочава, щоб відвідати унікальні музеї. 
  • Рахів — прогулятися казковим лісом, випити води з чистих природних джерел. 
  • Наступний пункт призначення — Буковель, де буде цікаво і в теплі пори року, і взимку, якщо любите зимові види спорту та розваги. 
  • Автомобільні маршрути по Карпатах будують через Шешори, Коломию та Івано-Франківськ, бо на цьому шляху — чимало природних та рукотворних цікавинок. Обов’язково відвідайте водоспад Шешорський Гук, Станіславський бастіон, палац Потоцьких і Музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. 

Цей автомобільний маршрут по Закарпаттю принесе приємні емоції та назавжди закарбується в пам’яті.

Автомобільний тур по Карпатах: дива природи

Хочете милуватися природними дивинами? Для цього краще прокласти автомобільний маршрут по Закарпаттю таким чином:

  • Водоспад на р. Кам’янка та Мертве озеро. Якщо їхати зі Львова, перша зупинка буде десь через 110 км — біля заповідника «Сколівські Бескиди». Щоб вашим очам відкрився краєвид на Мертве озеро, треба буде пройти пішки. Вода у водоймі забарвлена у чорний колір через надмірний вміст сірководню. 
  • Скелі Довбуша. Надивившись на чудернацькі камені-велети, відправляйтеся до найближчої колиби, що при дорозі, аби насититися місцевою стравою. 

Їдьте у Карпати на машині до скель Довбуша

  • Вулкан Старуня. Єдиний активний вулкан в межах України. Щоб дістатися сюди, від села Надвірне, відхиліться від траси в напрямку вказівника «Старуня». Наприкінці ХІХ століття тут знайшли нафту, а сьогодні свердловини є покинутими. До них потрапляють ґрунтові води, стається окислення нафти. Вивільняється теплова енергія, що живить вулкан.
  • Озеро Синевир. 2 години серпантином — і винагорода для мандрівника — водойма, що перебуває на висоті 989 м від рівня моря. Глибина сягає 24 м.

Чисте повітря, цікаві легенди, смачна їжа — усе це є приводом зупинитися поблизу Синевиру хоча б на день.

У Карпати на машині: Черче — Рогатин — Галич

Прикарпаття також має чим здивувати. Якщо прямуєте в Карпати, спочатку приїздіть до с. Черче — це оздоровчий курорт. Його заболочена місцевість — родзинка краю. Болотні води насичуються корисними мікроелементами від джерел, що протікають під землею. Бруд дієво допомагає при недугах опорно-рухової системи. 

Наступною зупинкою нехай буде м. Рогатин, відоме на усю країну легендою про Анастасію Лісовську, котра спочатку потрапила до татарського полону, а згодом стала дружиною султана Сулеймана І. У цій частині Прикарпаття збереглися декілька цікавих пам’яток:

  1. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, довкола якої у XIV–XVII ст. звели мури для оборони, перетворивши її на фортецю.
  2. Костел святих Миколая та Анни 1666 р., що належить за стильовими ознаками до готики та ренесансу. 

Рогатином приємно й просто пройтися. Це містечко з невеликими вулицями, на яких стоять будинки, зведені ще у XVIII-XIX сторіччях. 

Приємно пройтися Рогатином, коли їдете у Карпати на машині

Щодо Галича, його головна перлина — Старостинський замок. Цю найстарішу споруду Прикарпаття сьогодні часто називають Галицьким замком. Він датується ХIV століттям, має вежу та оборонну стіну.

Автомобільний маршрут по Карпатах: гуцульський колорит.

Якщо вас цікавлять найліпші автомобільні маршрути по Карпатах, варто прокласти на навігаторі наступний: Коломия — Шешори — Пістинь — Косів — Яворів — Верховина — Ворохта — Татарів — Яремче. Приблизна протяжність — 159 км. Почніть з Коломиї. Тут можна сходити на майстер-клас з ліплення з глини та придбати традиційну вишиту сорочку. 

Продовжуйте подорож с. Шешори, де течуть відомі водоспади: Маленький та Великий Гук. Полюбляєте тривалі піші прогулянки? Тут можна пройти полониною Росохата. 

Дорогою вам зустрінеться печера Довбуша — підземний коридор протяжністю 27 м. Полонина — чудове місце для дегустації та навіть приготування сиру та баношу, до того ж тут багато пропозицій щодо житла, де можна перепочити.

Полонина Росохата — мрія тих, хто складає автомобільні маршрути по Карпатах

Село Пістинь — обов’язкова зупинка, якщо їдете з дітьми. Саме тут є резиденція Святого Миколая. У Карпати на машині варто приїхати, щоб дітлахи поринули в чарівну святкову атмосферу, сходили на майстер-класи з писанкарства, вишивання, створення іграшок тощо. Дорослим тут буде цікаво у музеї УПА, де було знайдено армійські архіви. Проїжджаючи Косів, важко оминути величезний ринок з сувенірною продукцією. Оберіть тут річ, що стане приємним нагадуванням про пригоду. 

У с. Яворівтакож є водоспад Яворівський Гук, а головною принадою місцини є комплекс скель Терношорська Лада, що колись був частиною дна Сарматського моря. 

У Верховині зосереджено велику кількість музеїв Прикарпаття. Ходіть до музею-галереї гуцульських традицій та обрядів, де дозволяють навіть вдягти на себе традиційне вбрання. Або поїдьте до музею «У трембітаря», де дізнаєтеся про побут та культуру гуцулів, а також навчають грі на автентичних музичних інструментах.

Приїхавши у Карпати на машині, скористайтеся можливістю піднятися на вершину Копілаш, Магурка або Писаний Камінь. З верховини їдьте до Ворохти, де можна замовити тур на позашляховику, щоб подивитися Перевал Суха Розсіч, Полонину Стайку та Щивку, гору Біла Кобила.

У с. Татарів є не лише гарний водоспад Женецький Гук, а й форелеві ферми, що пропонують рибалку та щойно приготовану рибу. Автомобільні маршрути по Карпатах часто охоплюють м. Яремче. І недарма, бо тут є:

  • Каскадний водоспад Пробій на річці Прут. 
  • Скелі Довбуша.
  • Скеля Слон. 

Яремче — яскрава точка на карті для тих, хто їде у Карпати на машині

Слід приїхати у Карпати на машині, щоб сповна насолодитися рафтингом на Черемоші чи Пруті, кінними прогулянками, поїздками на квадроциклах.

Закарпаття, Прикарпаття та власне Карпати таять безліч цікавих місць, які знайомлять з унікальною культурою, захоплюють своїми пейзажами та закохують в Україну ще більше.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28