Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Арабатська стрілка — ідеальне місце для відпочинку

Арабатська стрілка — ідеальне місце для відпочинку

Зміст:

Практично кожному українцю знайоме це чудове місце — Арабатська стрілка. Цей курорт розташований у Херсонській області. Арабатська стрілка, відома у народі, як Арабатка, вважається найдовшим піщаним пляжем на березі Азовського моря. Його довжина становить 115 км, а ширина пляжної зони варіюється від 270 м до 8 км.

Арабатка — це свого роду природний кордон, що розділяє Азовське море та затоку Сиваш. Якщо ви плануєте відпочинок з дітьми, Арабатська стрілка — оптимальний варіант.

Приморське село Щасливцеве на Арабатській косі

Географічні особливості

Частина Арабатської коси примикає до Херсонщини. На узбережжі розташовані такі населені пункти:

  • Генічеськ;
  • Генічна гірка;
  • Щасливцеве.

Буквально за 45 км від Генічеська розташований ще один знаменитий український курорт — Кирилівка. Пляжі на Арабатській косі переважно піщані. Зустрічаються ділянки з дрібним черепашником. Якщо ви ставите питання, де краще відпочити на Арабатській стрілці, ми рекомендуємо прочитати статтю до кінця. Ви дізнаєтеся все про населені пункти узбережжя, пам'ятки, розваги.

Кліматичні особливості Арабатської стрілки

На цьому курорті клімат м'який, ближчий до субтропічного. Через мілководдя Азовського моря, температура води в літні місяці варіюється від 23 до 30° С.

Вирушати на цей курорт можна вже у другій половині весни. Курортний сезон тут триває до середини осені. Температура повітря є комфортною. Середньодобовий показник коливається від 23,5 до 25° С. Вітри переважно східного напрямку, опадів небагато.

Узбережжя Азовського моря — Арабатська стрілка

Пляжі та море

Арабатська стрілка — це виключно піщані пляжі з дрібним черепашником. Спуск у воду в більшості пляжей пологий, що відмінно підходить для дітей.

У західній частині коси практично немає туристів через високу замуленість берега, не призначеного для купання. Виняток — термальні джерела. Найкраще відпочивати у східній частині.

Більшість пляжів обладнані роздягальнями, навісами та парасольками. Також парасольки, шезлонги можна брати на прокат за окрему плату. У Генічній гірці та Щасливцевому пляжі обладнані душами. Доріжки дерев'яні.

Тут є пляжні бари. Також провести цікаво час можна, катаючись на квадроциклах, катамаранах, бананах. Любителі екстриму оцінять парасейлинг.

Де краще відпочити на Арабатській стрілці?

Якщо ви плануєте відпочинок разом з дітьми, немає нічого кращого за Арабатську косу. Якщо ви любите галасливий відпочинок з безліччю розваг, обов'язково зупиніться в Генічеську. Пам'ятки Генічеська зачаровують, навіть якщо у цьому місці ви відпочиваєте не вперше. Поціновувачам тихого, умиротвореного, спокійного проведення часу краще розглянути інші варіанти — Генічну гірку, Щасливцеве, Стрілкове або Приозерне.

Чим примітний відпочинок у Генічеську?

Однією з головних визначних пам'яток Арабатської стрілки вважається місто Генічеськ. Цей населений пункт розташований на материковій частині України та безпосередньо примикає до Арабатської коси.

Чимало туристів цікавить, скільки кілометрів до Генічеська від пляжу? Якщо ви хочете насолодитися ласкавим, теплим Азовським морем у самому серці Коси, то від Геніческа вам доведеться проїхати близько 56 км. Подолати цю відстань можна як на громадському транспорті, так і на автомобілі. Якщо ви хочете подивитися визначні пам'ятки в навколишніх околицях, вам необхідна машина в оренду.

Генічеськ — вид на старий міст

Інфраструктура Генічеська

Це місто в Херсонській області можна назвати культурним, високорозвиненим населеним пунктом. У Генічеську є:

  • безліч магазинів;
  • центральний ринок;
  • відділення банків, банкомати;
  • ресторани;
  • лікарні.

Як дістатися до Генічеська та де оселитися?

Щоб дістатися Генічеська з будь-якої точки України, ви можете вибрати один з наступних варіантів:

  • автомобілем;
  • поїздом;
  • автобусом.

Якщо ви взяли авто в оренду або вирушаєте в маленьку подорож до моря на власному авто, вам необхідно їхати трасою М14 та автомобільною дорогою Р47. Вам доведеться подолати наступну відстань:

  • з Києва – 566 км;
  • з Житомира – 644 км;
  • зі Львова – 896 км.

Якщо ви бажаєте подорожувати поїздом, то ви можете придбати квиток на пасажирський поїзд до залізничної станції «Генічеськ». Далі необхідно скористатися послугами таксі або проїхати власним автомобілем дорогою до узбережжя. Відстань невелика — близько 10,5 км. Подолання цієї дороги займає в середньому 11 хвилин.

Якщо ви подорожуєте на автобусі, в Генічеську є автостанція. Тепер ви знаєте, як доїхати до Генічеська, тож можете сміливо планувати відпустку.

Генічеськ на карті України

Що стосується розміщення туристів, на цьому курорті величезний вибір готелів, гостьових будинків. Любителям відпочинку на першій лінії можна вибрати один із таких варіантів:

  1. Гостьовий будинок «На пляжі».
  2. Гостьовий будинок «Сонце та море».
  3. Міні-готель «Замок».
  4. Будинок відпочинку «Корал».
  5. Готель Belomorit.
  6. Вітальня «Приморський».
  7. База відпочинку «Кобзар».
  8. Пансіонат «Візит».
  9. Гюнай.
  10. Готель «Троянда вітрів» та багато інших.

Бюджетне житло можна орендувати у приватному секторі.

Що можна побачити в Генічеську?

Кожен турист, який вирушає на відпочинок на Арабатську стрілку, очікує не тільки на відпочинок на пляжі під променями пекучого сонця, але й активне проведення часу. Що подивитись у Генічеську під час відпустки?

Пам'яток у Генічеську багато, незважаючи на те, що місто не є мегаполісом. Отже, ось список місць, які обов'язково потрібно відвідати:

1. Геніческій маяк. Це місцева визначна пам'ятка. Цей маяк не такий високий у порівнянні з іншими аналогічними будівлями, але відвідати його все ж таки потрібно. Біля підніжжя маяка є дикий пляж, але купатися там потрібно з обережністю, оскільки це місце не призначене для купання.

Генічний маяк

2. Кам'яний пляж. Цей пляж прикрашений великими валунами. Ви можете відпочити на лавці над урвищем. Це незабутні враження. Пляж обладнаний парасольками, але через велику кількість відпочиваючих їх недостатньо. Тому не забудьте захопити свою парасольку. Тут можна купатися. Дно моря переважно піщано-глиняне, тому вода трохи каламутна.

Кам'яний пляж у Генічеську

3. Парк Слави. Цей парк називають міським сквером. Є скульптура скорботної матері та інсталяція, присвячена голодомору. У парку багато лавок, де можна сісти відпочити в тіні дерев.

Парк Слави

4. Центральний офіс національно-природного парку «Азово-Сиваський». Тут перед вами відкриваються небачені природні краси. Над водоймою височіють два мости. Зліва розташований залізничний міст, який нині не працює. Приблизно 50 років тому цим мостом ходили поїзди до Арабатської коси. Вдалині видніються простори затоки Сиваш.

Азово-Сиваський національний парк

5. Єдиний світлофор. Це дивно, але це визначна пам'ятка міста, оскільки світлофор, справді, єдиний у місті і розташований на вулиці Відродження.

6. Дитячий парк. Чудове місце для активного відпочинку з дітьми. Парк обладнаний турніками для воркауту, гойдалками. Доріжки вимощені каменем, територія облагороджена, чиста. Є клумби з квітами, лавочки для відпочинку.

7. Парк імені Тараса Шевченка. Цим парком приємно гуляти. Чиста територія, газони, квіткові клумби. Є дитячі атракціони, наприклад колесо огляду. На території парку є обладнаний майданчик для скейтерів та ролерів.

Центральний вхід до парку імені Т.Г. Шевченка у Генічеську

8. Сходи на пляж міста. Місцеві жителі вважають це пам'яткою і зазвичай називають сходи «Потьомкінськими».

Набережна Генічеська — вихід до центрального пляжу

9. Порт «Генічеськ». Туристи кажуть, що тимчасово для огляду порт зачинено. Але це справді старовинна споруда, яка з'явилася тут ще у 19 столітті.

10. Графіті «Порт Генічеська». Дивовижне зображення, яке реалістично відображає цей порт. Обов'язково подивіться та зробіть пару фото на згадку.

11. Арка Калімбета. Старовинні споруди. Раніше усередині були катакомби. Сьогодні там розташовані приватні помешкання.

Споруда 1909 року — арка Калімбета

12. Алея казок. Це місце — дитячий рай. Тут безліч розваг для дітей, фігури персонажів із відомих мультфільмів та казок. Якщо ви вирішили прогулятися алеєю казок, тут є безліч кафе, де можна смачно перекусити.

13. Краєзнавчий музей. Він розташований буквально у центрі міста. Експозиція музею налічує понад 10 тисяч експонатів, які дозволять перейнятися історією цього міста.

В решті населених пунктів, розташованих на Арабатській косі, пам'яток немає. Тільки чисте повітря, море пляж.

Арабатська стрілка: розваги на будь-який смак

Тепле, лагідне море, чисті пляжі — все це Арабатська стрілка. Розваги тут є на будь-який смак та гаманець. Наприклад, у Генічній гірці ви можете відвідати:

  • аквапарк «Оазис»;
  • дельфінарій «Оскар».

Дельфінарій «Оскар» на Арабатській стрілці

У Щасливцевому є сафарі-парк та гарячі джерела. Неподалік Стрілкового розташовані джерело «Арабатка» та озеро Солончак. Безпосередньо у Стрілковому ви можете відвідати термальні джерела та купатися в озері.

Любителі активного відпочинку можуть освоїти кайтсерфінг у школі кайтсерфінгу Windrider, розташованої на узбережжі Азовського моря. Також є віндсерф-школа «Вітерець».

Любителів пляжного відпочинку вразить природна краса прибережної зони та тепле, чисте море на Арабатській стрілці. Обов'язково включіть цей курорт до списку місць, які ви бажаєте відвідати.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28