Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Чи варто пристібатися пасками безпеки?

Чи варто пристібатися пасками безпеки?

Кермуючи автомобілем, деякі водії не пристібаються, цілковито покладаючись на подушку безпеки. Проте спеціальні ремені теж було винайдено не просто так. Пасок безпеки надійно фіксує водія та пасажира на сидінні, аби під час ДТП людина не забилася та не вилетіла за межі машини.

Не має значення: пересуваєтеся ви у власному транспорті чи взяли авто в оренду — усі, хто знаходяться в салоні, мають бути пристебнутими задля власного ж спокою, запобігання прикрим наслідкам для здоров’я та збереження життя.

Зміст:

  1. Різновиди пасків безпеки
  2. Як працюють паски безпеки
  3. Чи завжди слід використовувати ремінь безпеки

Різновиди пасків безпеки

Перший такий захисний виріб з’явився понад століття тому. Призначався ремінь безпеки не для автомобілістів, а для керманичів авіатранспорту. 50 років тому засобом захисту було оснащено перше авто. За час свого існування модифікації були різними: поясними, з котушковим механізмом, з обмежувачем натягу та ін. 

Кожна наступна розроблена варіація проявляла себе краще за попередню. Ремені безпеки розрізняють переважно за кількістю точок кріплення, від якої залежить, чи вдасться вберегтися від травмування. Може бути стільки точок:

  • 2 — перший, але найменш ефективний варіант, тож не застосовується у сучасних автівках. Було два типи. При поясній фіксації пасок проходив навпоперек сидінню в зоні пояса. Метод потребував двох точок кріплення: біля порогу та між сидіннями. Проблема в тім, що лямка втримувала лише низ тулуба, а верх за інерцією надто подавався вперед, що спричиняло травми. Другий тип — грудна фіксація — передбачав проходження ременя діагоналлю по грудній клітці. Тут навпаки: верх тулуба при ДТП притримувався, а низ міг ніби пірнати під ремінь, тож можна було серйозно забитися. 
  • 3 — така кількість точок сьогодні вважається оптимальною та зручною. Витягнувши лямку та зафіксувавши її у замку, ви розташовуєте одну її частину діагонально по грудній клітці, а другу — на животі. Триточкові ремені безпеки — це поєднання обидвох варіантів двоточкового кріплення. 
  • 4 — застосовуються переважно на спорткарах. Незвичність методу полягає у тому, що вертикальні паски приладнано не до елементів кузова, а до самого сидіння. 
  • 5 — використовується у спортивних машинах та дитячих автокріслах. Система має додаткову лямку поміж ніг, вона вставляється в замок. 
  • 6 — Відрізняється від попереднього типу наявністю не одного, а двох додаткових ременів знизу. 

У сучасних автівках бувають різні паски безпеки

Окрім убезпечення від травм, такі лямки мають бути ще й комфортними у щоденному використанні. Останні різновиди максимально захищають, проте не надто зручні. 3 точки кріплення — найкращий варіант для сидіння звичайного авто. Дитяче автомобільне крісло може мати і 5, і 6 точок. 

Як працюють паски безпеки?

Усі сучасні транспортні засоби доповнюються системою пасивного захисту. Уявімо таку ситуацію. Стається зіткнення машини з іншою автівкою чи будь-якою перешкодою чи різке гальмування для уникнення ДТП. Тіло людини через інерцію дуже швидко подається вперед. Пристебнутий пасок безпеки утримує людину на сидінні, тож обходиться без удару об салон та без вилітання за його межі. 

Для виготовлення захисних засобів береться спеціальне надміцне волокно. Воно дозволяє виробу поглинати додаткову кінетику, коли протидіють два тіла. Створений натяг не дає пасажиру чи водію рухатися назустріч подушці безпеки. Завдяки цьому тіло готується до амортизованого контакту з нею. 

Застосування пасків у 2,5 раза збільшує шанси на збереження життя, якщо стається лобове зіткнення. Шанс вижити збільшується вдвічі при бічному ударі. Якщо засіб пересування перекидається, усі, хто перебувають салоні, мають збільшений у 5 разів шанс на виживання.

Ремінь безпеки — зберігає ваше здоров’я й життя

Чи завжди слід використовувати ремінь безпеки?

Треба свідомо ставитися до використання паску. Ігнорування правила може не лише спричинити неприємні для здоров’я наслідки, але й призвести до потреби відповідати перед законом. 

Наприклад, ви взяли авто в оренду у Вінниці та їздили непристебнутим. Якщо цей момент потрапив на камери відеоспостереження, штраф отримає компанія, яка надала вам авто. Нехтуючи спеціальними лямками, ви сильно ризикуєте: наражаєте на травмонебезпеку та можливість загибелі себе й пасажирів. Може статися наступне:

  • Вилітання за межі машини через лобове скло при зіткненні.
  • Отримання травм пасажирами задніх сидінь об елементи автомобіля.
  • Завдання каліцтва одне одному при хаотичному переміщенні, якщо автівка перекидається. 

Є безліч причин використовувати ремені безпеки

Чи потрібен ремінь безпеки в місті? Звісно: і в його межах, і коли полишаєте кордони населеного пункту. При чому важливо користуватися виробом не лише вдень, а й вночі, коли погане освітлення. Саме цей фактор останнім часом зумовлює зростання кількості дорожньо-транспортних пригод.

Проте правило має декілька винятків, зумовлених раціональністю бути непристебнутим. Це стосується людей, які:

  1. Долають крижані переправи, водойми, вкриті кригою, без можливості проїхати спеціально облаштованою для цього місцевістю. Річ у тім, що вибратися з авто, що тоне, значно простіше, якщо ти звільнений від обмеження. Таким у цьому випадку виступає пасок.
  2. Кермують спеціальним та оперативним транспортом або перебувають у ньому як пасажири. 
  3. Мають інвалідність. 

Є хибна думка, що малечу та вагітних жінок можна не пристібати. Але це не так. Дітей взагалі треба перевозити у спеціальних кріслах з покращеними пасками — до 12 років. Жінкам при надії можна користуватися особливими засобами захисту в авто. Існують ремені безпеки, будова яких розподіляє навантаження таким чином, щоб не було натиску на живіт.

Паски безпеки потрібні і дітлахам, і вагітним жінкам

Багато хто впевнений: на задньому сидінні ременем можна не користуватися. Але незафіксований пасажир є загрозою для керманича. Найбезпечніше місце — дійсно за водієм, але це так лише за умови використання паска. Тепер ви знаєте, чи потрібен ремінь безпеки в місті. Сподіваємося, що ви є чемним учасником дорожнього руху, дбаєте про себе та своїх пасажирів.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28