Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Які існують правила паркування транспортних засобів?

Які існують правила паркування транспортних засобів?

Найліпша звичка водія — коректне паркування. Опануванню навички приділяється особлива увага, коли людина навчається керувати засобом пересування. Треба знати та влучно застосовувати правила паркування, щоб зберегти цілою свою та інші автівки, особливо якщо у вашій тимчасовій власності — машина в оренду

Зміст:

  1. Правила паркування транспортних засобів в Україні
  2. Паралельне паркування: особливості способу
  3. Правила перпендикулярного паркування
  4. Як правильно обрати місце для паркування

Правила паркування транспортних засобів в Україні

Зупинка транспорту, яка триває понад 5 хвилин, вважається паркуванням. Така зупинка буває дозволеною та протиправною. Отже, правила паркування стверджують, що не можна залишати автомобіль у наступних локаціях:

  • Вузькі дороги.
  • Рейки, якими рухаються трамваї або залізничний транспорт.
  • Зліва на автотрасі, яка має роздільну смугу.
  • На газоні.
  • Поруч із зупинкою громадського транспорту.
  • У другому ряді біля машин, що вже там стоять.
  • На мостах та шляхопроводах, естакадах, у тунелях.
  • На узбіччі та в місці з обмеженою видимістю — коли стемніло.

Якщо вам знадобилася машина в оренду у Вінниці чи іншому українському місті, знайте: взявши її, зможете спинитися на тротуарі, якщо відстань між автівкою та вільним місцем для пішоходів становитиме не менше, ніж 2 м. Якщо треба буде спинитися обабіч дороги, зверніть увагу, що до пішохідного переходу, місця проведення дорожніх робіт та перехрестя має бути щонайменше 10 м. 

Коли ж з єдиним вільним місцем для зупинки сусідуватимуть сміттєві баки, перевірте, щоб до них було 5 м. Платні місця для паркування авто спрощують процес вибору дозволеного місця для зупинки. Правила паркування транспортних засобів на прибудинковій території дозволяють залишати машину на подвір’ї будинку, якщо стоянка не створює перешкод для інших машин та людей. В Україні є декілька методів паркування. Треба обирати той, що відповідає обставинам.

Встановлення авто на тимчасове місце перебування може здійснюватися рухом вперед, але треба, аби вистачало місця для такого маневру. Коли ж простору обмаль, слід скористатися задньою передачею. 

Паралельне паркування: особливості способу 

Застосувавши передній та задній хід, ви можете здійснити паралельне паркування: заїхати переднім, а заднім — відкоригувати заїзд. Зупиняючись біля бордюру, згадайте, що не можна робити екстрене гальмування. Коли до нього залишатиметься 1,5 м, увімкніть правий поворотник та здійсніть умовний поділ цієї відстані на 3 фрагменти. Далі треба перебудуватися двічі на 2/3 умовної відстані. 

Повільне паралельне паркування передбачає можливість скористатися як допоміжним засобом дзеркалом заднього виду. Проте це не спрацює, якщо рухатися на швидкості 10–15 кілометрів на годину, адже авто перебуватиме під кутом до бордюру. У дзеркалі може відбиватися потрібний простір, але є ризик втрапити у халепу: пошкодити ковпак та покришку.

Паралельне паркування — вдалий спосіб поставити авто серед інших

Розпочинаючи паралельне паркування, обов’язково оцініть габарити свого авто. Роздивіться іншу машину: якщо позаду вона має фаркоп для причепа чи запасне колесо, візьміть їх до уваги, аби правильно розрахувати відстань. 

Припустимо, що ви врахували всі правила паркування транспортних засобів. Але, завершивши маневр, перевірте, щоб автомобілі, які розташовуються попереду та ззаду вас, мали простір для виїзду. 

Правила паркування транспортних засобів вказують на те, що можна поставити авто за допомогою заднього ходу навскіс. Треба, щоб передній правий бік транспортного засобу порівнявся з заднім лівим боком машини, котра стоїть спереду. 

Задня частина автівки має перебувати на лінії правого боку транспорту, який перед вашим. Далі треба викручувати кермо ліворуч, доки воно не провернеться повністю. Аби нарешті стати паралельно, необхідно подолати близько 1,5 м. 

Правила перпендикулярного паркування

Можна припаркувати автівку перпендикулярно двома методами. Перший є актуальним у тому випадку, якщо довкола — достатньо вільного місця, і потребує від водія таких дій:

  1. Рушити вздовж дороги, зліва якої розташовані машини, під прямим кутом до певної межі.
  2. Знайти вільне місце, а передні колеса порівняти з правою задньою частиною авто, яке стоїть поряд.
  3. Покрутити кермо до упору ліворуч та рухатися ніби дугою до обраної точки.
  4. Здати назад, використовуючи задній хід. Вирівняти колеса. 

Можна діяти інакше:

  1. Проїдьте за машини, поміж яких плануєте стати, щоб відстань до них складала приблизно 2 м.
  2. Поволі рухайтеся заднім ходом, повертайте передні колеса до кінця праворуч. Об’їдьте лівий бік авто, котре поряд з вами, орієнтуючись на відбиття у правому дзеркалі. 
  3. Коли відстань між правим краєм вашої та лівим сусідньої машини дорівнюватиме 20 см, вирівняйте колеса та поверніть назад. 
  4. Покрутіть кермо праворуч, а колеса вирівняйте. 

Ці прості правила паркування транспортних засобів неодноразово допоможуть вам зорієнтуватися. Звичайно, щоб вдосконалити навичку, треба застосовувати її знов і знов. Практика — чудовий помічник водія-початківця. 

Згідно з правилами, існує дві версії перпендикулярного паркування

Як правильно обрати місце для паркування?

Стоянка має бути безпечною для вашого залізного коня. Якщо обираєте локацію на подвір’ї, краще пересвідчитися, що над машиною не нависатиме велика суха гілка. Також краще, щоб поряд не було старого паркана чи аварійного будинку. Місце біля незавершеної новобудови також вважається не найбільш вдалим. 

Якщо плануєте залишити автівку у платному просторі, ліпше, щоб її охороняли. Є сенс платити за стоянку з дахом, який захистить автомобіль від сонячних променів та опадів. Крита парковка має бути обладнана гарним освітленням та камерами відеоспостереження.

Місце для паркування має бути безпечним

Запам’ятайте правила паркування транспортних засобів на прибудинковій території та дорозі. Вони потрібні, аби керманич міг уникнути евакуації, прикрих випадків з пасажирами чи іншими водіями та не пошкодив автомобіль.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28