Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Чим відрізняються автомобільний кондиціонер і клімат-контроль?

Чим відрізняються автомобільний кондиціонер і клімат-контроль?

Коли знадобилася машина в оренду, чи почали планувати купівлю власної, хочеться розібратися у всіх нюансах функціоналу. Одне з питань, що виникає у водіїв-початківців: клімат-контроль і автомобільний кондиціонер — це ж не одне й те саме? І, якщо ні, то у чому полягає різниця між цими застосуваннями? 

Відповідь є простою: це — два різні способи підтримання в салоні мікроклімату, комфортного для водія та пасажирів. Наприклад, надворі зимно, а вам хочеться зігрітися. Тут на допомогу і прийде один з пристроїв. 

Зміст:

  1. Особливості кондиціонера в авто та клімат-контролю
  2. Як працює автомобільний кондиціонер
  3. Що треба знати про клімат-контроль
  4. Що краще: кондиціонер чи клімат-контроль в машині

Особливості кондиціонера в авто та клімат-контролю

З боку функціонування та будови кондиціонер в авто є звичайним приладом для охолодження повітря, до якого всі звикли в будинках, офісах та різноманітних установах. Пристрій має зручну панель управління з декількома регуляторами. 

Найпримітивніші модифікації не вирізняються технічним розмаїттям, а от новітні можуть гнучко регулювати температуру повітря. Зручність полягає у тому, що достатньо натиснути кнопку — і автомобільний кондиціонер швидко змінить холод теплом, або навпаки. 

Багато з тих, хто бажає взяти авто в оренду, бачать в описі, що транспортний засіб має клімат-контроль. У більшості випадків ця система керується сенсорним дисплеєм. Людина обирає оптимальний режим функціонування, а система автоматично підбирає потрібні налаштування. 

Як працює автомобільний кондиціонер?

Принцип дії схожий на той, що має звичайний холодильник. Тобто пристрій функціонує завдяки теплообміну. Конструкцією передбачено, що кондиціонер автомобільний має таку послідовність процесів:

  1. Газоподібний холодоагент, що також має назву фреон, нагнітається компресором та нагрівається.
  2. Далі ця речовина прямує до конденсатора по каналах високого тиску. 
  3. Діставшись місця призначення, холодоагент віддає тепло та перетворюється на рідину. Її тиск досі є підвищеним.
  4. З конденсатора рідна поступає по магістралях до осушувача, де позбувається вологи й сторонніх домішок. 
  5. Фреон надходить до терморегулювального вентиля, де тиск знижується, через що речовина починає перетворюватися на газ.
  6. Він прямує до випарника, а через різке зниження тиску випаровується, забираючи тепло ззовні. 
  7. Газоподібний холодоагент опиняється в каналах з низьким тиском. Вони повертають його до компресора. 

Усі ці процеси є циклічними, тобто постійно повторюються.

Кондиціонер — автомобільний пристрій з циклічним принципом роботи

Що треба знати про клімат-контроль?

Система, що коригує мікроклімат в салоні, складається з елементів обігріву, кондиціонування й вентиляції. Клімат-контроль в машині регулюється електронним блоком управління, до якого належать давачі:

  • Температури повітря — зовні та в автівці.
  • Тиску в системі. 
  • Сонячного випромінювання.
  • Температури повітря, яке видається кліматичною системою.
  • Температури випарника.

Система працює так: керманич або пасажир переднього сидіння обирає потрібний температурний показник, а блок управління отримує сигнал від регулятора й давачів. Блок здійснює обробку інформації та активує необхідне обладнання, направлене на підігрівання, охолодження, підсушування чи зволоження повітря. 

В більшості автомобілів є можливість автоматичного реагування обігрівача. Якщо є така потреба, клімат-контроль в машині вмикає пристрій на максимальну позначку. Це дуже актуально, якщо скло запотіло. Тепле повітря виправить ситуацію. 

Щоб покращити роботу кліматичного контролю, слід закрити вікна. Завдяки цьому взимку салон швидше прогріється, а влітку одразу відчується приємна прохолода. До того ж через відкриті вікна система швидше стане несправною, а витрати палива будуть великими, проте невиправданими.

Клімат-контроль — щоб регулювати температуру та вологість повітря

Що краще: кондиціонер чи клімат-контроль в машині?

Попри те, що багато хто мріє про автомобільний кондиціонер, цей механізм може неприємно здивувати. Температура змінюється надто стрімко, що часто призводить до застуди в самого водія та пасажирів. До того ж кондиціонер неабияк витрачає електроенергію. 

Прилад створює чимале навантаження на електросистему автівки, а витрату пального підвищує. Водієві доведеться стежити за рівнем холодоагенту, а також технічним станом складників: вентилятора, компресора, випарника й осушувача. На тлі кондиціонера клімат-контроль має більш виграшний вигляд:

  • Зонування салону. Всередині засіб пересування можна розділити на пасажирський та водійський простір, де може зберігатися індивідуальний мікроклімат.
  • Автоматичні налаштування. Система пропонує оптимальну температуру відповідно до показників давачів у різних областях салону. Ефективність при цьому значно вища, аніж коли використовується кондиціонер авто, що просто дме в одній точці холодним повітрям. 

Проте на нього можна поглянути з іншої точки зору. Він має нижчу вартість через простішу технічну структуру. Ще кондиціонер автомобільний рідше ламається, а от відремонтувати чи взагалі замінити його простіше й дешевше, аніж клімат-контроль. 

Кондиціонер в авто чи клімат-контроль — вибір за вами

Коштовний та високоякісний кондиціонер може бути кращим за бюджетну систему контролю мікроклімату. Отже, кондиціонер — це швидко та зазвичай бюджетно, а також зручно та комфортно щодо керування. 

Кліматичний контроль має більший спектр функцій, але й відповідно вищу вартість. Він більш раціонально застосовує охолоджене повітря та має значні показники ефективності. Аби визначитися, можна протестувати обидва варіанти систем на орендованих автівках.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28