Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Мальовнича Бакота: що приховує історія місцини та чим порадує відпочинок тут?

Мальовнича Бакота: що приховує історія місцини та чим порадує відпочинок тут?

Відпочинок у Бакоті — гарна ідея для мандрівки. Особливо у теплі пори року, коли круті берегові схили вкриваються соковитою зеленню та увиразнюють Дністрову синь. Краєвиди могутньої водойми, що надихають, захопливі історії про підводне село, кемпінг, рибалка, дивовижні туристичні стежки — усе це чекає на вас. Вам знадобиться лише машина в оренду у Вінниці — і можна вирушати на пошуки пригод або для задоволення своєї дослідницької допитливості.

Мальовнича Бакота. Що приховує її історія та чим місцина цікава сьогодні

Зміст:

  1. Чому Бакоти насправді не існує?
  2. Бакотська затока — головна причина поїхати на відпочинок до Бакоти
  3. Бакотський скельний монастир — місце паломництва вірян
  4. Дайвінг — найбільш незвичне дозвілля у Бакоті
  5. Маршрут до Бакоти
  6. Житло під час відпочинку у Бакоті

Чому Бакоти насправді не існує?

Коли хтось повідомляє вам, що планує відпочинок у Бакоті, слід розуміти, що мова йде про умовну місцину вздовж берега Дністра біля залишків старовинного монастиря. Насправді Бакотою називалося село, яке припинило своє існування ще у минулому столітті. Через будівництво гідроелектростанції радянська влада вирішила затопити населений пункт.

Мальовнича Бакота. Що приховує її історія та чим місцина цікава сьогодні

Місцевим жителям, яких тоді налічувалося з 1000, дали 8 років на звільнення території. Потреба покинути свій дім та шукати кращої долі стала трагедією для кожного селянина. Ця точка на мапі була відомою не лише через статус села: воно було найзначнішим політично-адміністративним центром Пониззя (тепер Поділля). Окрасою, серцем та душею місцини був скельний монастир у Бакоті на Білій горі. 

У 1981 році рівень води в річці почав потроху підійматися. Згодом село занурилося під воду. Сьогодні його називають українською Атлантидою. До 1996 року мандрівники мали змогу милуватися усипальнями, та фресками 11–13 століть. Проте сучасні туристи, які їдуть у бакотський монастир, позбавлені можливості спостерігати більшість історичних пам’яток через обвал гори. Проте тут все ще є багато цікавинок.

Бакотська затока — головна причина поїхати на відпочинок до Бакоти

Люди приїздять з усієї України, аби побачити пречудовий краєвид на Бакотську затоку — штучне море, обрамлене берегами Дністра й густою рослинністю. Цей край — реліктовий початок Карпат, що колись був дном стародавнього теплого доісторичного моря. Кожен, хто обирає відпочинок у Бакоті, відзначає дивовижний рельєф та велике розмаїття рослин.

Бакота — дивовижне місце для відпочинку

Це неймовірне місце для медитацій, прогулянок та фотосесій. Ваш відпочинок у Бакоті проходитиме на території найбільшого в межах Європи Національного природного парку «Подільські Товтри», де зосереджена велика частка червонокнижної флори та фауни. Клімат тут схожий на той, що в Криму: м’який та теплий. Саме тому подорож у Бакоту стане відмінною альтернативою поїздці на море. Ви зможете проводити час таким чином:

  • Ночувати у наметі.
  • Кататися на велосипеді.
  • Вирушити у похід. 
  • Ходити на човні чи катамарані.
  • Рибалити та власноруч готувати страву з улову. 
  • Займатися йогою та дайвінгом.

Якщо хочете надовго запам’ятати відпочинок у Бакоті, обов’язково треба хоча б раз зустріти схід сонця та застати захід. Від цього видовища перехоплює подих. Головне — перебувати найвище, щоб побачити усю красу місцини. 

Бакотський скельний монастир — місце паломництва вірян

Визначна пам’ятка колишнього села — скельний монастир у Бакоті, створений ще 2000 років до н. е. язичниками. В XI столітті культова споруда стала християнською. До наших часів збереглися лише фрагменти фресок, залишки печер та кам’яних укріплень, ніша, закрита плитою — там поховано рештки збережених мощей.

Бакотський скельний монастир — старовинна святиня

Всередині заглиблень у сланцевій скелі можна побачити ікони, стрічки та інші релігійні атрибути. Поряд з бакотським скельним монастирем протікають 3 джерела, вода в яких відома своїми цілющими властивостями. 

Дайвінг — найбільш незвичне дозвілля у Бакоті

Людина, котра вперше спланувала подорож у Бакоту, може припустити, що на Дністровому дні немає нічого цікавого. Щодо історичних цінностей, це — правда. Старожили згадують, як треба було зрівняти з землею кожну хату, сарай та навіть цвинтар.

Мальовнича Бакота: що приховує історія місцини та чим порадує відпочинок тут

Проте тут активно розвивається дайвінг. Поціновувачі занурювання повідомляють, що під водою вдається побачити скелі з гніздами річкових раків чи колоніями молюсків. Уся ця картина доповнюється видовищем водоростей, що ніби танцюють, нагадуючи про містичних створінь, які, за українським фольклором, мешкають у водоймах. Залишилося розібратися, як доїхати у Бакоту, — і ви зможете цілковито насолодитися єднанням з природою.

Маршрут до Бакоти

Маєте права, але поки без власної машини? Тоді варто здійснити прокат авто без водія та спланувати подорож за допомогою навігатора. Дорожнє покриття може додати вам клопоту, особливо, якщо їхатимете в дощову погоду. В найкращому випадку ви просто дістанетеся місця призначення з запізненням. Щоб не відхилятися від плану та почуватися спокійно, радимо обрати позашляховик, що має високий кліренс.

Якщо вас цікавить, як доїхати у Бакоту громадським транспортом, тоді вам потрібна маршрутка, що слідує до найближчого села: Гораївка чи Стара Ушиця. Коли приїдете, треба буде пройти пішки 3 км. Прямого автобуса сюди поки не пустили, але можна спробувати викликати таксі.

Житло під час відпочинку у Бакоті

Кожен, хто хоче на власні очі побачити бакотський скельний монастир, може обрати місце для ночівлі відповідно до фінансових можливостей:

  1. Власний намет — найбільш бюджетний варіант для тих, хто полюбляє відпочивати дикуном.
  2. Кемпінг-містечко — локація, яка не лише має організований майданчик просто неба, а й пропонує прокат наметів, можливість скористатися літнім душем та поїсти у кав’ярні.
  3. Трейлер — житло з гідним рівнем зручностей, в якому є особлива пригодницька романтика. 
  4. База відпочинку передбачає оптимальні умови для проживання. 

Мальовнича Бакота: що приховує історія місцини та чим порадує відпочинок тут

Приїздіть до Бакоти, сходіть у відомий бакотський монастир, відчуйте велич української природи та надихніться її красою. Завдяки чудовій енергетиці цього місця ви повернетеся додому сповнені гарними емоціями.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28