Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Мандрівка до козацького минулого: дивовижний Чигирин

Мандрівка до козацького минулого: дивовижний Чигирин

Невеличке місто Чигирин, що в самому серці України, відоме своєю багатою історією. Протягом декілька десятиліть на цій території сучасної Черкаської області зосереджувалася влада з управління гетманською державою. Сьогодні це містечко дбайливо оберігає усі історичні пам’ятки, яких налічується чимало. Тож сучасним українцям є на що подивитися. Візьміть авто в оренду в Києві та познайомтеся з історією гетьманщини й цікавими архітектурними об’єктами.

Зміст:

  1. Сторінки історії Чигирина
  2. Резиденція Богдана Хмельницького в Чигирині
  3. Замкова гора у столиці Гетьманщини
  4. Музей Богдана Хмельницького в Чигирині
  5. Церква Св. Іллі у Суботові, неподалік Чигирина

Сторінки історії Чигирина

Офіційним роком заснування Чигирина визнано 1589 рік, коли польський король видав Олександру Вишневецькому дозвіл на будівництво міста та замку. Проте вчені припускають, що ще за часів Київської Русі тут стояло місто, але воно було знищене монголо-татарами. 

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

Найбільшого розквіту населений пункт досяг за Богдана Хмельницького. В період Національної революції 1648–1676 років тут розміщувалася військова та державна адміністрації. В ті часи населення становило 50 000 осіб, а зараз — лише 9 000. У XVII ст. через запеклі бої столиця Гетьманщини була суттєво зруйнована. Попри це збереглися численні старовинні будівлі: як цілі, так і залишки споруд, що нагадують про славетні козацькі часи. 

Резиденція Богдана Хмельницького в Чигирині

Локація, на якій стояла столиця Гетьманщини XVII, нині являє собою реконструйований комплекс будівель. Попри те, що це не оригінал, а якісно відбудовані споруди, цього ніщо не видає. Як зовні, так і всередині показано дійсність періоду життя видатного українського політика Богдана Хмельницького. 

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

Резиденцію у столиці Гетьманщини виконано у стилі українське бароко. Характерними ознаками напрямку є світлі кольори та м’які оригінальні форми оздоблення. Вам буде легко уявити життя козацької старшини. Під час екскурсії можна подивитися на такі об’єкти відтвореної резиденції Богдана Хмельницького, як:

  • Оборонні мури.
  • В’їзна брама з баштою.
  • Гетьманський будинок.
  • Військова канцелярія.
  • Скарбниця.
  • Курінь козацької охорони.
  • Будівлі господарського призначення.

Гетьманська столиця Чигирин мала й свою святиню. Біля резиденції стоїть відбудований на колишньому місці оборонний храм св. Петра та Павла. Якщо не маєте своєї автівки, у пригоді стане оренда машин. Взявши ту, яка вам більше до вподоби, вирушайте до столиці Гетьманщини. 

Замкова гора у столиці гетьманщини

Над попередньою пам’яткою височіє гора, на якій збереглися залишки споруд часів козацтва. Фортеця, що перебувала тут ще з XVII ст., виконувала функцію форпосту. Це була досить могутня будова, про що можна здогадуватися через неможливість її захоплення 120-тисячним турецьким військом. Проте у XIX фортецю було розібрано для будівельних потреб міста Чигирин. 

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

У наші часи Замкова гора, яку ще називають Богдановою, приваблює своєю мальовничістю. Тут є затишний парк, де можна помилуватися окрасами природи:

  • Виходами гірських порід. 
  • Неабияким розмаїттям флори. 
  • Оригінальним рельєфом. 
  • Гарним озером.

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

Також на території парку у гетьманській столиці Чигирині розташовано реконструйований бастіон Дорошенко XVI-XVII століть. На самісінькій верховині гори встановлено пам’ятник Богданові Хмельницькому. 

Гетьманська столиця Чигирин вразить вас великою кількістю нагадувань про козацькі часи. Але, щоб побачити на власні очі ті з них, що містяться на Богдановій (Замковій) горі, треба буде подолати непростий шлях: 215 сходинок. Киньте собі такий виклик — і ви не пошкодуєте, що прийняли його. 

Музей Богдана Хмельницького в Чигирині

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

Багато в кого, хто приїздить у Чигирин, знайомство з містом починається саме з музею, присвяченого видатному очільникові гетьманату. Установа розміщується у будівлі колишньої повітової управи, яку відтворили за старовинними кресленнями, збереженими з XIX ст. Музей у гетьманській столиці Чигирин, налічує понад 2 000 експонатів, до яких належать наступні:

  • Археологічні знахідки, датовані XVII ст. 
  • Зброя та спорядження козаків.
  • Старовинні монети.
  • Витвори українського мистецтва, об’єднані концепцією козацтва. 
  • Предмети декоративно-прикладного мистецтва доби пізнього середньовіччя: миски, глечики, макітри, пічні кахлі. 

Головною окрасою експозиції цього музею у Чигирині є серія картин «Гетьмани України», створена Народним художником України Данилом Нарбутом.

Церква св. Іллі у Суботові, неподалік Чигирина

Саме у Суботові, що за 7 км від майбутньої столиці Гетьманщини народився Богдан Хмельницький. Тож, якщо цікавитеся цією історичною постаттю, варто відвідати ще й цей населений пункт. Село цікаве тим, що тут розташовувався родинний маєток Хмельницьких. Гетьман успадкував його від свого батька. 

У давнину будову оточували вали та башти, необхідні для оборони. До наших часів вони не збереглися, а от руїни маєтку можна огледіти. Біля своїх володінь Хмельницький наказав збудувати церкву на честь святого Іллі. Її обриси усім добре знайомі завдяки звороту купюри номіналом 5 грн. Тут гетьмана було поховано у 1657 році. 

Чигирин — славетна столиця Гетьманщини, яку варто оглянути

У гетьманській столиці Чигирині та околицях обов’язково сподобається не лише дорослим, а й діткам, особливо шкільного віку. Вони отримають незабутні враження та стануть із більшою цікавістю ходити на заняття з історії.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28