Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Острів Джарилгач: як дістатися та що подивитися?

Острів Джарилгач: як дістатися та що подивитися?

Коли надворі теплішає, так хочеться сісти у свою автівку, або взяти в оренду автомобіль, та вирушити півднем нашої країни. Цікавою точкою на карті є острів Джарилгач. Такий улюблений багатьма та незвіданий ще безліччю українців. Нам є чим пишатися, адже це найбільший острів у Чорному морі. Він розташований у Херсонській області. У цьому матеріалі розказано таке про Джарилгач:

  1. Чому Джарилгач приваблює туристів?
  2. Як дістатися острова Джарилгач?
  3. Маяк на острові Джарилгач — пам’ятка, якій понад 100 років
  4. Свято-Георгієвська церква — релігійний осередок острова Джарилгач
  5. Новий маяк — оглядова вежа острова Джарилгач
  6. Руїни метеостанції — таємничі будівлі острова Джарилгач

Чому Джарилгач приваблює туристів?

Острів Джарилгач таїть в собі багато цікавинок. Він з’являється на картах італійців ще у XIV-XV століттях, а позначено його на цих документальних пам’ятках, як Червоний острів. Назву Джарилгач можна пояснити зростанням на піску рослин червоного кольору. Та археологи доводять, що цю територію було заселено ще за часів скіфів та сарматів.

По суті ця місцина є радше косою, яку неможливо пройти пішки за один день. Тож можна кинути собі виклик, а, якщо подолати за день острів Джарилгач не вдасться, то просто заночувати у наметі. До речі, тут зовсім немає приватного житла. Є лише кемпінги, поодинокі бази відпочинку та фанерні будиночки, придатні для ночівлі влітку, монастир та хатинка лісника. 

Туристи відвідують Джарилгач, щоб поспостерігати за красою природи. На косі мешкають дикі кабани, олені, зайці, лисиці, муфлони. Інколи можна побачити, як над поверхнею моря бавляться дельфіни. На острові є джерело чистої питної води. 

Подобається острів Джарилгач і поціновувачам класичного, але простого відпочинку на узбережжі. Тут є цілі простори піщаних пляжів, де можна засмагати та купатися. Гарним способом провести час стане риболовля. 

Завітайте на дивовижний острів Джарилгач

Як дістатися острова Джарилгач?

Щоб прибути на Джарилгач, оберіть з доступних способів:

  • Зі Скадовська прийти на рейсовому катері.
  • Домовитися з власником човна у селищі Лазурне.

Оренда авто подобово — гарна ідея приїхати зі столиці до Скадовська чи Херсону. До речі, з міста, славетного своїми кавунами, ходить автобус до Скадовська, а вже звідти — водний транспорт на Джарилгач. 

Доїхати на острів Джарилгач досить легко

Маяк на острові Джарилгач — пам’ятка, якій понад 100 років 

Джарилгацький маяк висотою 24 м було зведено у 1902 році. Своїм дизайном він нагадує Ейфелеву вежу. Подейкують, що привезли маяк саме з Франції, а автором її проєкту був сам Гюстав Ейфель. Конструкція має дещо постапокаліптичний вигляд на тлі безкрайого моря. 

На острові Джарилгач є покинутий маяк, якому понад 100 років

Свято-Георгієвська церква — релігійний осередок острова Джарилгач

Кам’яна будівля з’явилася на острові Джарилгач ще на початку ХХ століття. Її звели заможні херсонці. Проте більшу частину свого існування храм виконував функцію сховища для сільськогосподарських продуктів. Зсередини можна помилуватися кам’яним різьбленням, а, заглянувши всередину, побачити розписи — біблейські мотиви. 

Церква Святого Георгія — релігійна точка на карті острова Джарилгач

Новий маяк — оглядова вежа острова Джарилгач

Це нова споруда, 1997 року, що перебуває зовсім поряд зі старовинним маяком. Для острова Джарилгач ця конструкція є дуже важливою, бо саме нею орієнтуються кораблі, що увійшли в акваторію Чорного моря. 

Якщо наглядач дозволить піднятися на самісінький верх, мандрівнику відкриється дивовижний краєвид: чарівне море та панорама острова Джарилгач. 

Новий маяк — оглядовий майданчик на острові Джарилгач

Руїни метеостанції — таємничі будівлі острова Джарилгач

Острів Джарилгач багатий на покинуті будівлі. Однією з таких є комплекс помешкань на тлі заповідних краєвидів. Його було збудовано для людей, які обслуговували маяк. Проте вже у 20 роках минулого сторіччя тут почали базуватися прикордонники. Згодом у приміщенні взагалі розгорнули метеостанцію. До наших днів дійшли лише романтичні розвалини, які поступово руйнуються через шторми. 

На острові Джарилгач збереглися руїни старовинних будівель

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28