Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Правила перевезення дітей в Україні у авто

Правила перевезення дітей в Україні у авто

Діти ― наше майбутнє і усі батьки дбатимуть про безпеку своєї дитини. Особливо якщо син чи донька подорожують в автомобілі. Кількість дорожньо-транспортних пригод за статистичними даними не зменшується. Часто внаслідок ДТП страждають саме діти. Чим менша дитина, тим більша ймовірність отримання серйозних травм. Це не дивно, адже скелет дитини формується поступово. У ранньому віці він досить крихкий і легко деформується. Мінімальний удар може призвести до сумних наслідків.

На законодавчому рівні визначено правила перевезення дітей у автомобілі. Висуваються підвищені вимоги щодо техніки безпеки. Якщо водій їх не дотримується – йому загрожує відповідальність у межах чинного законодавства. У жодному разі не треба перевозити дитину на колінах, що практикується багатьма батьками. Як показує практика, в такому випадку дитина наражається на серйозну небезпеку, навіть при досить скромній аварії. При різкій зупинці малюк приймає на себе головний удар. Струс мозку, забиття голови – не найгірші наслідки до яких можна бути готовим у подібній ситуації. Нерідко доводиться констатувати смерть. Цілком реально, що дитина може вилетіти через лобове скло та шанси вижити будуть мізерними.

Перевезення дітей у машині не буде безпечним, якщо для страховки використовуються стандартні ремені. Вони виявляться неефективними при рості пасажира менше 135 сантиметрів. Спеціальними компаніями неодноразово проводились дослідження. Вдалося зробити деякі висновки – перевезення дітей у автокріслі у 71% випадків убереже від смерті, якщо вік не перевищує 12 місяців. Якщо дитині від одного року до чотирьох років, цей показник становить приблизно 50%. Відповідно, можна зробити висновок, що дитяче крісло є не якимось атрибутом, що гарантує комфорт, а просто необхідністю. Не треба ризикувати. Краще витратити відносно невеликі гроші, розуміючи, що дитині гарантується безпека.

ПРАВИЛА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ В АВТОМОБІЛІ У 2022 РОЦІ

У 2020 році було ухвалено закон, що стосується адміністративних правопорушень. Згідно з поправками, збільшується штраф за порушення правил перевезень дітей в автомобілі. Сьогодні компанії пропонують великукількість різних автокрісел. Можна підібрати оптимальний варіант, враховуючи тип автомобіля, вік дитини, її антропометричні параметри і не тільки. Не слід купувати автокрісло «на виріст». У такому разі не можна бути впевненим у його ефективності.

Основні правила перевезення дітей:

• якщо дитині до трьох років, то обов'язково треба придбати автомобільне крісло з п'ятьма точками кріплення;

• не повинно виникати жодних проблем із встановленням та зняттям;

• крісло оптимально підходить під габарити конкретної моделі машини;

• якість ременів фіксації відповідає міжнародним стандартам у контексті ергономічності та надійності.

Необхідно звертати увагу виключно на сертифіковану продукцію. Виробники ставлять відповідні позначки, що гарантує гарну якість конструкції. Зі зростанням дитини необхідно купувати більш габаритні крісла. Часто водії намагаються заощадити, купуючи «універсальний» варіант. Це не правильно. Немає нічого ціннішого за здоров'я та життя власних дітей. Більше того, перевезення дітей згідно з правил дорожнього руху (ПДР) гарантує, що не буде нараховано штраф. Ще один важливий момент – високий рівень конкуренції, що змушує виробників встановлювати лояльні ціни.

Багатьом знайома ситуація, коли автомобіль зламався, але терміново необхідно сісти за кермо. Таксі не хочеться розглядати як варіант, тим більш не влаштує і громадський транспорт. Є чудова альтернатива – авто на прокат. Незалежно від того, яка саме модель автомобіля вас цікавить, на який термін потрібна оренда та якихось інших аспектів, при необхідності обов'язково надається дитяче крісло. З менеджером компанії з оренди авто можна обговорити будь-які деталі.

ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ У МАШИНІ: ШТРАФИ ЗА НЕДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ

Є кілька законодавчих норм, про які завжди потрібно пам'ятати. Відповідно до чинного законодавства забороняється:

• перевозити дітей віком до 12 років на задньому сидінні мотоцикла;

• знаходитися дітям у кузові вантажного авто під час руху;

• дитина віком до 12 років обов'язково повинна перебувати у спеціальному кріслі, якщо пересувається легковим автомобілем.

Недотримання вищезгаданих норм тягне за собою оформлення штрафу. Якщо відсутнє автомобільне крісло, то при першому порушенні стягнення становитиме 510 гривень, за повторного – 850 грн. Розроблено не лише правила перевезення дітей в автомобілі. Існують норми, що стосуються переміщення у більш габаритних видах транспорту.

Якщо перевозиться група дітей у кількості від 30 осіб, то обов'язково має бути медичний працівник у супроводі. Попередньо маршрут узгоджується із відповідальними місцевими органами. Сидінь має бути не менше ніж пасажирів. На лобове скло транспортного засобу кріпиться наліпка, що сигналізує про те, що всередині їдуть діти. Технічний стан автобуса перевіряється перед виїздом. У разі виявлення мінімальних несправностейтакий транспорт не може вирушати в рейс.

Штраф за недотримання правил сплачує керівник групи. Наприклад, якщо йдеться про школярів, то найчастіше його роль виконує класний керівник. Є ще одне важливе правило – у разі, коли планується поїздка на відстань понад 250 кілометрів, обов'язково має бути два водії. Один не може перебувати за кермом понад десяти годин.

Перевезення дітей у автомобілі: види автокрісел

Виробниками пропонуються автомобільні крісла, які діляться на кілька великих груп:

1. 0 – розраховані на дітей, чия вага не перевищує десять кілограмів, а вік один рік. Найчастіше виготовляються у форматі люльки. Малюк фіксується за допомогою надійного ременя, який простягається через живіт.

2. 0+ -передбачені для дитини віком до 1,5 року, вага якої не більше 13 кг. Нерідко застосовується як люлька за межами машини. У кріслі діти розташовуються напівлежачи.

3. 1 – використовуються для перевезення дітей віком від одного до чотирьох років. Розраховані на пасажирів вагою від 9 до 18 кг. Для надійної фіксації малюка застосовується система п'ятиточкових ременів.

4. 2 – застосовуються для перевезення дітей віком від 3 до 7 років, з максимальною вагою до 25 кілограм. Можна регулювати спинку сидіння. Для фіксації дітей використовуються міцні ремені.

5. 3 – автокрісло для найстарших дітей. Передбачено функцію від'єднання спинки. Також є обмежувач верхньої лямки ременів.

Також перевезення дітей здійснюється, використовуючи спеціальне автокрісло бустер. Відрізняється універсальністю, тому що підходить для дитини віком від 3 до 12 років. Є підлокітники, але немає спинки, сидіння досить компактне. Ще одним універсальним варіантом крім бустеравважається крісло-трансформер. Враховуючи вік та антропометрію дитини, можна коригувати особливості конструкції.

Для того, щоб здійснювалося перевезення дітей з правил дорожнього руху,необхідно ознайомитися з інструкцією з встановлення крісла. Якщо купується сертифіковане сидіння, то посібник з експлуатації обов'язково додаватиметься. Процес монтажу крісла здійснюється самостійно протягом лічені хвилини.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ АВТОМОБІЛЬНОГО КРІСЛА

Для того, щоб дитина відчувала себе максимально комфортно, необхідно враховувати кілька основних рекомендацій. Насамперед, не слід поспішати з вибором. Сьогодні досить великий асортимент завдяки чому обов'язково вдасться підібрати оптимальний варіант. Завжди можна отримати відповіді на запитання, що цікавлять, звернувшись до продавця-консультанта. Він обов'язково порадить на що конкретно звернути увагу.

Оформлюючи авто в оренду, достатньо повідомити про те, що в машині їхатиме дитина, повідомивши її вік та вагу. Обов'язково буде підібрано найкраще крісло. До речі, взяти машину на прокат сьогодні досить вигідно, в чому переконалися багато клієнтів прокатних компаній. У цьому сегменті ринку серйозна конкуренція, послуга досить популярна, є багато компаній, які пропонують європейський рівень сервісу.

Правила перевезення дітей в автомобілі зобов'язують придбати спеціальне сидіння. Багато хто робить одну й ту саму помилку - купують занадто велике або навпаки - маленьке крісло. Найкраще вирушати в магазин разом із дитиною. На місці вдасться зрозуміти, яке крісло виявиться максимально комфортним. Малюк зможе посидіти в ньому, зручно розташуватися. Через деякий час доведеться купувати нове крісло, адже вже не влаштовуватимуть антропометричні параметри дитини.

Важливо не заощаджувати на сидінні. Звертати увагу необхідно лише на сертифіковані моделі. Якісні крісла завжди виготовляються з нешкідливих матеріалів, не здатних викликати будь-які роздратування, алергічні реакції, дерматологічні хвороби тощо. Класичне сидіння або бустер є одним із найефективніших заходів безпеки.

Добре зарекомендували себе зразки, що обладнані системою ISOFIX. Гарантується простота та оперативність установки, максимально високий рівень безпеки. Але важливо розуміти, що далеко не всі моделі автомобілів обладнані елементами, що дозволяють закріпити систему ISOFIX. Як альтернативний варіант доведеться розглядати виключно крісла з класичним типом кріплення.

Як було зазначено, сидіння має бути обов'язково сертифікованим. Виробники наносять спеціальні наліпки ECE R44/04 та R129 (iSize). Якщо вдалося знайти таку інформацію - сміливо можна купувати, тоді перевезення дітей в автокріслі буде асоціюватися з комфортом і безпекою. Можна виділити ще кілька важливих рекомендацій, що допоможуть зробити правильний вибір:

• попередньо необхідно ретельно перевірити надійність роботи всіх механізмів;

• у разі придбання б/у крісла обов'язково перевірити ступінь його зносу;

• необхідно проаналізувати результати краш-тестів;

• набагато правильніше купувати сидіння, яке підібрано за індивідуальним принципом, ніж розглядати універсальні варіанти;

• обов'язково треба звертати увагу на наліпки зі спеціальними маркуваннями;

• бажано не купувати крісла із застібками-липучками.

Важливо дотримуватись правил перевезення дітей в Україні, як мінімум, з двох причин. Перша – турбота про свою дитину. Щодня фіксуються сотні, а то й тисячі ДТП по всій країні. Багато з них закінчуються летальним випадками і досить часто через недотримання норм безпеки. Водії банально ігнорують попередження правоохоронців та експертів, через що потім страждають їхні діти.

Другий важливий момент – якщо не дотримуватись правил перевезення дітей в авто, то необхідно бути готовим сплатити штраф. Хоча стягнення з порушника в 510 гривень не виглядає якось страхітливо, через що переважна більшість водіїв і не боїться ігнорувати подібні норми. За недотримання правил передбачено виключно адміністративну відповідальність.

Деякі висновки

Необхідно ретельно вивчити правила перевезення дітей у машині. Як кажуть, незнання законів не звільняє від відповідальності. Кожна людина, яка сідає за кермо, несе відповідальність не лише за своє життя, а й за пасажирів, що перебувають у салоні. Не треба ризикувати здоров'ям власних дітей.

Великий асортименти, лояльні ціни, висока якість – ці епітети можна адресувати у бік сучасних автомобільних крісел. Виробники постійно розробляють нові моделі, враховуючи недоліки попередніх сидінь. Можна придбати сучасний бустер або крісло-трансформер. Існують універсальні варіанти. Якщо виникнуть труднощі з вибором, завжди можна заручитися підтримкою компетентного фахівця. Будь-який з відповідальних батьківвитратить необхідну кількість часу на те, щоб придбати крісло, яке влаштує за всіма параметрами.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28