Зв'язатися з нами
EN RU
UA
UAH
WhatsApp
Viber
Skype
Telegram

Де відпочити в Карпатах влітку

Де відпочити в Карпатах влітку

Зміст

Влітку відпочинок набуває особливого значення, бо то пора зелених краєвидів та сонячної погоди, що дозволяє більше часу проводити на вулиці в насолоді природою на свіжим повітрям. А тим хто бажає поєднати це,та не знає куди поїхати, радимо відпочинок у Карпатах. Побувавши тут хоч раз, Ви обов’язково захочете повернутися наступного року. Ви запам’ятаєте цей відпочинок надовго, бо яскраві спогади та емоції гарантовані!

Одним з найголовніших завдань для туриста влітку - це обрати місця відпочинку та забезпечити комфортні умови для пересування, саме тому зручним, вигідним та надійним рішенням стане сервіс оренди авто rental.ua, або для більшої зручності Ви маєте можливість оренди авто без водія також на https://rental.ua. Він дозволить Вам поїхати тим маршрутом, який сподобався саме Вам та Вашій родині.

Вже багато років мальовничість гірських схилів, водоспаді, річок, озер, цілющість повітря, м'який клімат, історичні та архітектурні пам'ятки Карпати є найпопулярнішим туристичним напрямком в Україні, саме це робить відпочинок у Карпатах незабутнім.

Тому ми пропонуємо Вам ознайомитися з декількома з найпривабливіших місць у Карпатах для відпочинку влітку. А вже про інші місця та куди поїхати далі, у Вас буде можливість дізнатися у місцевих жителів, з якими Ви обов’язково познайомитесь в ході Вашої подорожі по Карпатах улітку.

Гора Шпиці (1 863 м), Чорногірський хребет

Курортні місця Карпат влітку для відпочинку сім'єю

фото Катя Красницька

Відпочинок у Карпатах це насамперед гори, і всі це знають. Саме тому пропонуємо ознайомитися з мальовничими пейзажами гори “Шпиці”. Назва “Шпиці” добре описує настрій цієї гори. Природні кам’яні насипи подібні до велетенських веж. Розташовані на висоті більше 1800 метрів, вони вражають глядача масштабом, утворюючи цілі кам’яні коридори. Кожна брила — до 40 метрів заввишки. 

Доїдете сюди та побачите, як з вершини відкривається чудовий краєвид на Чорногірський хребет, ліворуч видно Бребенескул, Дземброню, Вухатий Камінь, праворуч — Туркул, Говерлу, Петрос. А ще — струмки, що стікають із високих гір донизу, так звані Гаджинські водоспади.

Якщо у Вас є бажання спробувати себе у підкорюванні гір, тоді для Вас приємна новина, приїздіть у складі альп-групи чи разом зі скелелазами — на Шпицях інколи проводять тренування. Це стане Вашим незабутнім спогадом про відпочинок у Карпатах.

Хоча гора й розташована поруч із популярними маршрутами по Чорногорі, та вершина Шпиць лежить не біля хребтової стежини, тож туристів на ній не так багато. А от пастухів, які виходять на все літо в гори із вівцями чи конями, тут можна зустріти часто.

На Шпицях у хорошу погоду зазвичай тихо та спокійно. Проте як тільки на Чорногорі з’явиться натяк на вітер та дощові хмари, тут вже буде ледь не гроза: погода на Шпицях зазвичай гірша, ніж деінде поруч. Кам’яні скелі ніби притягують дощ. Але туман й хмари тільки додають цьому місцю своєрідного шарму та загадковості.

За легендами, тут похований Олекса Довбуш — місцевий герой та ватажок руху опришків. Зізнатись, гуцули завжди «ховають» Довбуша біля великих каменів (справжнього ж місця не знає ніхто). Здогадок про те, де знайшов спокій карпатський Робін Гуд — багато, але версія про Чорногору — найімовірніша, бо саме на Чорній горі Довбуш заповідав його поховати.

Ще у 1887 році тут був побудований перший прихисток для туристів, виставлені вказівники, зроблене туристичне маркування для сходження на вершину. Саме такий відпочинок в Карпатах влітку залишить яскраві враження для всієї сім’ї.

Стежка Довбуша 

Топ місць, куди поїхати на відпочинок у Карпата

Горні курорти карпат влітку

Відпочинок влітку це також і прогулянки, якщо Ви фанат піших маршрутів, то “Стежка Довбуша” — гарний варіант для Вас. Це нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами, служить для розваги на першу половину дня, або й на день, якщо захочете поблукати далі від основного маршруту. Стежка бере свій початок у заповідному урочищі Дрібка, підіймається вгору до скельних масивів та спускається вниз, утворюючи кільце.

У видовищних ямненських пісковиках є чимало печер та лазів. Кажуть, десь тут схована одна з чисельних Довбушевих скринь з грабунком. За одною з легенд, а, як ви вже напевно зрозуміли, народ не жалів складати оповідки про Довбуша, скриня лежить у печері, вхід до якої побачити можна тільки в ніч на Івана Купала. Але не поспішайте на пошуки скарбів, бо вони зачаровані: той, хто знайде печеру, приречений скам’яніти в ту ж мить, коли золото заблищить у місячному сяйві. Але якщо Ви не боїтеся таких легенд, то з хоробрістю можете поїхати саме сюди в пошуку пригод влітку.

Довбуш

Олекса Довбуш був сином комірника — найбіднішої людини серед тогочасного сільського населення. Перші письмові свідчення його причетності до розбою у Карпатах датовані 1738 роком. Вже тоді він значився як “ватажок опришків”. “Пішов розбивати панів, що робили хлопам кривду”, — оповідає народний переказ.

У 1738–1739 рр. Довбуш діяв навколо Печеніжинського ключа — це спільна назва сіл Молодятин, Марківка, Рунгури, Слобода Рунгурська та Княждвір, що нині належать до Коломийського району Івано-Франківської області. Згодом опришківство поширилось на все Покуття.

У Довбуша селяни навіть просили захисту: задокументовано, що у 1739 році, на його прохання, опришки заступились за селянина з Малих Лючок. До цього року Олекса нападав на багачів зі своїм братом Іваном, проте після гучної сварки їхні дороги розійшлись. Під час сварки сталась бійка — Довбуш від Івана дістав барткою по нозі, після чого на все життя став кульгавим.

Озеро Синевир 

Місця для відпочинку в Карпатах влітку

Куди поїхати в Карпати влітку на відпочинок

Джерело: https://karpaty.rocks/region/zakarpatska-oblast/mizhgirskyy-rayon/synevyrska-polyana/ozero-synevyr

Куди поїхати в Карпати влітку? Якщо Ви останній час задаєте це питання, то Ви вже наполовину вирішили його, бо Ви зараз читаєте цю статтю. Вище Ви дізналися про гору “Шпиць” та стежку Довбуша. Тож прийшов час згадати про відпочинок у Карпатах поряд з водою. Що перше прихожить в голову, коли ми згадуємо про озера в Карпатах, звісно Синевир. Синевир — найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками тому туристи з усієї Європи прагнуть помилуватись його блакитними хвилями.

Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина — 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Навіть найспекотніших днів теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, Вас обпече крижаним холодом, що буде дуже приємним відчуттям саме влітку.

Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. 

Як доїхати? До озера їдуть на автівках, тому найзручнішим варіантом буде  сервіс оренди авто rental.ua, щоб помилуватись красою Морського Ока. Влаштовують екскурсії з розташованих поблизу сіл. Тому територія навколо добре облаштована: споруджено оглядові майданчики, встановлено декоративні скульптури. Але всі ці “ознаки цивілізації” вписані в ландшафт так майстерно, що не псують його. Тому наполегливо радимо поїхати на це диво природи.

Водопад Шипіт

Поїхати у Карпати влітку це завжди гарна ідея, так як лише Літній відпочинок у Карпатах дає Вам можливість подивитися на цей куточок України не тільки як на зимній курорт, але й як на гарний варіант відпочинку влітку. Насправді у Карпатах велика кількість неймовірно красивих місць. Як, наприклад, водоспад Шипіт.На північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба, серед крутих скель та лісів й причаївся цей водоспад.

Милуватися його каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю, тому ви маєте змогу побачити, як кришталевий потік зривається зі скель. Підійти до нього можна як зверху, так і знизу — пейзаж буде однаково привабливим. Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом — навесні, коли на схилах Гемби тануть сніги, наповнюючи потік.

Відпочинок в Карпатах летом, Водопад Шипот

Водопад Шипіт, фото Іван Кмить

Неподалік від водоспаду, якщо йти до нього повз село Пилипець, вас чекають сувенірні лавки та чисельні торговці гарячим вином — взимку, або прохолодними напоями — влітку. Це приємно, але у такого туристичного раю є зворотній бік. 

По-перше, біля водограю ви опинитесь у теплій компанії інших туристів — ніякого романтичного усамітнення з природою не буде. По-друге, прохід до водоспаду платний.

Плануючи прогулянку влітку, можна сподіватись на легкий підйом від водоспаду вгору — на Полонину Боржава. 

Піднятись варто, адже у Вас буде можливість подивитися на Шипіт зверху, насолодитись гірськими пейзажами і досхочу назбирати на полонині чорниць. Влітку зверху працюють колиби — не тимчасові домівки гуцульських пастухів, звісно, а невеликі заклади, що пропонують туристам каву та чай, що обов’язково стане Вам у пригоді.

Драгобратський водоспад та озеро Герешаска

Заввишки більше 7 метрів каскадний водоспад розташований неподалік відомого гірськолижного курорту Драгобрат. Вище від нього — озеро Герешаска. Разом вони утворюють дивовижний природний ансамбль, а ще це просто прекрасні локації для одноденної прогулянки саме в цю пору року! Поїхати сюди це обов'язкова справа.

На захід від туристичної бази та долини Драгобрат, на річці Кисва (інша назва — Косівська річка) гуркотить водоспад Драгобратський. Дійти з г/к “Драгобрат” до водоспаду можна повз гору Стіг у напрямку вершини Апшинець (Догяска). Дорога від курорту до водоспаду в один бік може розтягнутись на 2-2.5 години.

Де відпчити в Карпатах влітку, озеро Герешаска

Вода тут спадає з висоти 7 метрів. Найбільш видовищного вигляду водоспад набирає навесні, коли тануть сніги, або влітку, після затяжних дощів. Підйом до водограю непростий, проте краса краєвидів, що можна побачити з висоти у 1 500 метрів, того варта!

Трохи вище за Драгобратський, на 1 577 м над рівнем моря, розташоване озеро Герешаска — озеро дивовижної прямокутної форми. Ширина озера — більше 110 метрів, глибина — до 1.2 метрів, проте навіть у сонячну днину вода тут не прогрівається вище 11 градусів тепла.

Як не хочеться йти пішки, до цих атракцій можна орендувати авто у сервісу https://rental.ua.

Відпочинок у Карпатах влітку на озерах

Озеро Герешаска, фото Deffar

Аби потрапити на водоспад та озеро, варто йти з г/к “Драгобрат” через гору Стіг. Озеро можна роздивитись з Апшинецького хребта, або взяти ліворуч від хребтової стежини і попрямувати на водоспад. Маршрут Свидовцем до озера маркований — шукайте прямокутну мітку: дві білі смуги, поміж ними — жовта.

Окрім Драгобратського водоспаду та Герешаски на Свидовці є ще принаймні три високогірні водойми: озера Івор, Апшинець та Ворожеська. 

Поїдете сюди влітку Ви будете приємно здивовані пейзажами, що подарує Вам це місце.

Високогірне село Дземброня

Карпати влітку несказанно гарні. Такі ж краєвиди подарує Вам високогірне село Дземброня. Дземброня — чи не найкраще карпатське село, якщо Ви маєте на меті втечу від цивілізації. Чисте гірське повітря, ліси та полонини дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму. 

Літній відпочинок в Карпатах, село Дземброня

Дземброня, фото Олександр Науменко
 

Як доїхати? Власникам автівок пощастило — для них шлях буде найлегшим. Але якщо ні, звісно, Ви маєте можливість орендувати авто на сайті rental.ua Всі інші мають їхати автобусом з Івано-Франківська через Ворохту до с. Ільці. Як вийдете в Ільцях, уважно подивіться на трасу — це остання нормальна траса, яку ви побачите на своєму шляху до Дземброні. Та чи варта Дземброня транспортних пригод? Авжеж!

Питома назва села звучить як “Берестецька Дземброня”, його намагалися перейменувати у Берестечко, але таке ім’я не прижилося, тому рішенням народного референдуму селу повернули його “рідну” назву: Дземброня.

Дземброня. Трохи дивно звучить, чи не так?

З назвою селища пов’язано кілька легенд. Перша досить невинна, вона стверджує, що польські жовніри довго шукали в околицях якусь шляхтянку, вигукуючи: “Ґдзє Броня?” Інша версія більш цікава, не без карпатської містики. Вона наполягає, ніби топонім “Дземброня” походить від угорського слова “святкування”, і пов’язаний він з тим, що у день літнього сонцестояння неподалік села, на Вухатому Камені, мольфари приносили жертви богам… 

Хоча Дземброня лежить вдалині від великих доріг, у селі бували і Леся Українка, і Василь Стефаник, а ще подейкують, ніби атмосфера саме цього села надихнула Сергія Параджанова зняти “Тіні забутих предків” — хоча зйомки проходили не тут. Село зберегло свою самобутню культуру та звичаї, тож ви матимете нагоду долучитись до місцевих традицій та обрядів.

Пішохідні маршрути

Саме час запитати, а чим, власне, можна себе розважати, якщо жертовні ритуали відійшли до легенд? Відповідаємо. По-перше, у південно-західному напрямку є потік Мунчіль, а на тому потоці — чарівні каскади водоспадів, які називають то Дзембронськими, то Смотрицькими. Загальна висота водоспаду становить приблизно 100 м, а найвищий каскад сягає 10 м. Варто сходити помилуватись. 

По-друге, на північ від села розлягаються полонини Косарище та Степанський — це шикарне місце, щоб помилуватись Чорногірським хребтом та сфотографувати його. Наразі ми підійшли до головної причини завітати до Дземброні: тут починаються цікаві пішохідні маршрути.

Перший варіант маршруту: на гору Піп Іван через Вухатий Камінь. 

Якщо рушати з Дземброні і повертатись до цього ж села через гору Смотрич, загальний час у дорозі — приблизно 10 годин, за які ви маєте подолати близько 20 км. Перепад висот на маршруті значний, непідготовлені туристи будуть “випльовувати легені”: 1 230 м. Висота Вухатого Каменю, на схилах якого височіють чудернацькі скелі, становить 1 864 м, а Піп Іван Чорногорський взагалі вважається однією з найвищих карпатських гір — на вас чекає 2 028 м, але оскільки ви будете йти хребтом, то дорога від Вухатого Каменя до Піп Івана не буде надто складною. Принаймні легшою, ніж підйом до “пірамід”. 

10 годин — приблизно стільки часу потрібно на маршрут від Дземброні до гори Менчул, але звідти краще виходити до села Бистрець. Перепад висот також наближений до попереднього маршруту: 1 200 м. Якщо Менчул сягає 1 998 м, то Довбушевий Сідець, через який можна вивернути на Бистрець, — 1 506 м. Одна з принад такої “прогулянки” полягає у можливості пройти рідкісним у Карпатах кедровим лісом.

Ці місця, та велика кількість інших місць у Карпатах, вирішують питання куди поїхати влітку. Адже кожен кілометр, вартий Вашої уваги, адже кожен куточок таїть свої секретні місця мальовничих прикрас величних гір та Українських див природи. Створіть свій незабутній відпочинок в Карпатах влітку.

Заявку успішно надіслано!

080 033 17 28